Wspólnoty > Czciciele Miłosierdzia Bożego

Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Czciciele Miłosierdzia Bożego „Faustinum”

„Mów całemu światu o niepojętym miłosierdziu Moim”

Słowa Pana Jezusa do Św. Siostry Faustyny

Dzienniczek s.699

Stowarzyszenie „Faustinum” istnieje od 1996 roku. Należy do Apostolskiego Ruchu Bożego Miłosierdzia i skupia blisko 16 tysięcy wolontariuszy oraz ponad 500 członków z 80 krajów świata. W Polsce siedziba stowarzyszenia mieści się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, gdzie żyła i Miłosierdzie Boże głosiła Św. Siostra Faustyna.Członkowie „Faustinum” wpatrzeni w Jezusa Miłosiernego, naśladując Św. Faustynę głoszą Boże Miłosierdzie poprzez świadectwo życia, czyn, słowo i modlitwę. Każdy z członków stowarzyszenia czci Obraz Jezusa Miłosiernego, obchodzi Święto Miłosierdzia – wprowadzone przez Błogosławionego Jana Pawła II, odmawia Koronkę do Bożego Miłosierdzia w Godzinie Miłosierdzia.
W naszej parafii spotkania odbywają się każdego 5-tego dnia miesiąca o godzinie 17.30 w kaplicy nad zakrystią.Więcej informacji na stronie: www.faustinum.pl
Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy