Film o św. Faustynie w kinach od 29 marca!

Film „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata, który możemy oglądać w polskich kinach od piątku 29 marca 2019 r., to fabularyzowany dokument przybliżający narodziny, istotę i dynamiczny rozwój kultu Bożego Miłosierdzia w formach przekazanych w “Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej (w tej roli Kamila Kamińska), który na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci rozprzestrzenił się z Polski na cały świat.

Film opowiada historię życia polskiej zakonnicy, siostry Faustyny Kowalskiej ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – mistyczki, autorki “Dzienniczka”, która w swoim życiu z woli Jezusa stanęła przed wykonaniem niezwykle ważnej misji. Nie mniejszą rolę w objawieniu światu prawdy o Bożym Miłosierdziu odegrał bł. ks. Michał Sopoćko, wybitny kapłan i spowiednik świętej, którego losy również poznajemy. Bóg wyznaczył dla niego ważną rolę – realizację misji przekazanej Siostrze Faustynie. Temu dziełu poświęcił niemalże całe swe życie. Trzeci z Apostołów Bożego Miłosierdzia to Karol Wojtyła – św. Jan Paweł II, który uczestniczył od początku w procesie wyniesienia na ołtarze Siostry Faustyny i uznania przez Kościół przesłania wynikającego z jej “Dzienniczka”, zaś w dniu kanonizacji 30 kwietnia 2000 roku ustanowił dla całego Kościoła święto Bożego Miłosierdzia, którego domagał się sam Jezus.

W tle fascynująca historia i nieznane fakty na temat obrazu Jezusa Miłosiernego pędzla Eugeniusza Kazimirowskiego, namalowanego w Wilnie w 1934 roku według wskazań Siostry Faustyny.