II Diecezjalne Czuwanie Młodzieży

Przedstawiciele wspólnot parafialnych z wielu zakątków Kościoła Bydgoskiego wzięli udział w II Diecezjalnym Czuwaniu Młodzieży, które zorganizowano z 24 na 25 maja na terenie naszej parafii.

 

 

 

 

 

 

 

Program wypełniła nade wszystko wspólna modlitwa, w której centrum znalazła się Eucharystia. Było również nabożeństwo majowe, Apel Jasnogórski oraz koncert Tomasza Kamińskiego z zespołem pt. „Muzyczne listy do młodych”.

 

 

 

 

 

 

 

Spotykając się w tym miejscu, chcemy przede wszystkim dziękować za kanonizację Jana Pawła II. Czynimy to w kościele Matki Bożej Fatimskiej, odwołując się do daty 13 maja – objawień Maryi w Fatimie oraz dnia 13 maja 1981 roku – zamachu na życie Jana Pawła II. Pamiętamy ile osób modliło się za Ojca Świętego. I to wszystko pokazuje nam jak można zmieniać historię tego świata właśnie przez modlitwę. Często myślimy, że modlitwa nie jest aż tak ważna. Chcemy działać, oczekując natychmiastowych owoców. A jest zupełnie odwrotnie – powiedział ks. Dariusz Białkowski (diecezjalny duszpasterz młodzieży).

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorom zależało szczególnie na spotkaniu się młodych, zaangażowanych w punktach Światowych Dni Młodzieży, działających przy parafiach. Po to, by po raz pierwszy wspólnie porozmawiać o tym, co ich czeka w 2016 roku. – Młodzi szukają dzisiaj wyciszenia, czegoś więcej. Szukają również księży, którzy będą chcieli się nimi zająć – dodał diecezjalny duszpasterz młodzieży.

 

 

 

 

 

 

 

Czuwanie wpisało się w obchodzony w Bydgoszczy Tydzień Ewangelizacji, który przebiegał pod hasłem „Wierzę i już!”

Źródło: www.diecezja.bydgoszcz.pl