Wspólnoty > Kościół Domowy

Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Kościół Domowy

Domowy Kościół jest małżeńsko – rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Pomaga małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. Małżonkowie otwierają się na moc i radość Chrystusa płynącą z Sakramentu Małżeństwa.

Domowy Kościół doprowadził tysiące małżeństw do tworzenia ognisk domowych prawdziwie Bożych, kochających się i szczęśliwych.

Święta Rodzina
Domowy Kościół Znakiem Domowego Kościoła są dwa greckie słowa: ΦΩΣ (światło) i ΖΩΗ (życie) wpisane w kształt krzyża, wyrastającego spomiędzy dwóch złączonych obrączek, umieszczonych wraz z krzyżem w stylizowanej figurze domu.

Domowy Kościół używa również znaku międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END).

Wszystkie małżeństwa, które pragną pogłębić swoje wzajemne relacje oraz życie w Chrystusie zapraszamy do włączenia się w życie wspólnoty.

Opiekunami duchowymi Domowego Kościoła przy parafii Matki Bożej Fatimskiej są ks. Krzysztof BARCZYŃSKI, ks. Michał SZMANIA oraz ks. Krzysztof KWAŚNIEWICZ.

Odpowiedzialnymi za kręgi Domowego Kościoła są małżonkowie Aleksandra i Leszek Mróz
(tel. Aleksandra 503-021-640, Leszek 500-167-877)

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy