Wspólnoty > Legion Maryi

Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Legion Maryi

Legion Maryi jest organizacją katolicką, której członkowie wierzą, że moc Maryi z Bożego postanowienia nie ma granic, dlatego za Jej wstawiennictwem starają się nieść pomoc każdej potrzebującej osobie na zasadzie wolontariatu. Nazwa sugeruje, że Legion Maryi stara się naśladować legion rzymski, którego charakterystycznymi cechami była odwaga, męstwo, wierność i dyscyplina.Legion powstał 7 września 1921 roku w Dublinie, w Irlandii, aby pozyskać ludzi dla Boga za przyczyną Jego Matki. Przez niemal 90 lat dochował wierności swojemu powołaniu i rozwinął się na całym świecie.  

Jego założyciel i wieloletni animator, Sługa boży Franciszek Duff (1889-1980), był świeckim obserwatorem Soboru Watykańskiego II. Tym wyróżnieniem Ojciec Święty uznał i potwierdził ogromny w kład F. Duffa w apostolat świeckich.Celem Legionu jest uwielbienie Boga i osiągnięcie świętości jego członków przez modlitwę i czynną pracę w służbie bliźnim.

W czasie istnienia parafii powstały cztery prezydia oraz Kuria Legionowa Maryi, która skupia 10 prezydiów: 4 prezydia z naszej parafii i po jednym prezydium z parafii NMP Matki Kościoła, św. Antoniego z Padwy, św. Polskich Braci Męczenników, św. Stanisława Biskupa i Męczennika, św. Łukasza Ewangelisty i Bazyliki Wniebowzięcia NMP z Koronowa (diecezja pelplińska).

 
Poniżej spis naszych prezydiów z terminami spotkań:

  • Prezydium Matki Bożej Fatimskiej – poniedziałek 15.00
  • Prezydium Niepokalane Serce Maryi – poniedziałek 17.00
  • Prezydium Królowej Pokoju – wtorek 16.30
  • Prezydium Królowej Różańca Świętego – czwartek 8.00

Kierownikiem duchowym Kurii Matki Bożej Szkaplerznej w Bydgoszczy jest ks. Proboszcz Józef Orchowski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do Legionu Maryi!

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy