NaProTechnology®

Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

NaProTechnology®

NaProTECHNOLOGY® to nowa nauka zajmująca się zdrowiem ginekologicznym i rozrodczym kobiet.

Stworzona przez prof. Thomasa Hilgersa z Omaha (Nebraska, USA) w odpowiedzi na wydaną w 1968 roku encyklikę Pawła VI „Humanae Vitae”, mówiącą o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego. Rozwój tej nowej nauki był silnie wspierany przez papieża św. Jana Pawła II.

Ukierunkowana na dobrą diagnostykę i skuteczne leczenie, NaProTechnology® korzysta z najnowszych osiągnięć ginekologii, chirurgii i endokrynologii.

Skierowana do kobiet od okresu dojrzewania aż po menopauzę stanowi niezawodną profilaktykę zdrowotną opartą na wystandaryzowanej obserwacji biomarkerów płodności w cyklu miesiączkowym (Systemie Modelu Creighton – stosowanym również jako naturalna metoda regulacji poczęć).

NaProTECHNOLOGY® to dla wielu małżeństw nadzieja na skuteczne diagnozowanie i leczenie problemów z płodnością przy poszanowaniu ich godności. Z dużym powodzeniem oferuje pomoc parom, które wcześniej przystępowały nawet kilkakrotnie do programu sztucznego rozrodu in vitro.

NaProTECHNOLOGY® skutecznie rozwiązuje takie problemy jak:

 • niepłodność
 • poronienia nawykowe
 • zapobieganie porodom przedwczesnym
 • depresja poporodowa
 • bolesne miesiączki
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS)
 • zaburzenia hormonalne
 • endometrioza
 • zespół policystycznych jajników
 • torbiele jajników
 • niewydolność lutealna
 • nieregularne albo nietypowe krwawienia
 • przewlekła wydzielina śluzowa z dróg rodnych kobiety
 • zrosty w obrębie miednicy mniejszej
 • oraz inne zaburzenia zdrowotne
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w bezpłatnym
Spotkaniu Wprowadzającym do Modelu Creightona
głównego narzędzia NaProTECHNOLOGY®

Prosimy o kontakt telefoniczny w celu umówienia spotkania.

Historia małżeństwa z naszej Parafii, które dzięki NaProTechnologii doczekało się potomstwa:

W listopadzie 2011 wzięliśmy ślub i naturalnym stało się pragnienie poczęcia dzieci.
Niestety miesiąc wcześniej zdiagnozowano u mnie najcięższy stopień endometriozy, wyrzut choroby nastąpił nagle, przypuszczalnie w wyniku silnie przeżywanego stresu i był na tyle ciężki, że zostałam zmuszona do rezygnacji z życia zawodowego.

Szukając szybkiego ratunku, udaliśmy się do profesora pracującego w jednym z lokalnych szpitali, dzięki czemu zostałam praktycznie od razu zoperowana. Ze względu na obawę przed uszkodzeniem niektórych organów, podczas operacji nie usunięto wszystkich ognisk endometriozy. Lekarz zalecił przyjmowanie tabletek hormonalnych, które na chwilę wyciszyły część dolegliwości, powodując wiele efektów ubocznych. Po odstawieniu tabletek, w przeciągu miesiąca wszystkie objawy choroby powróciły. Profesor prowadzący moje leczenie, jako jedyną drogę na wyleczenie mnie z choroby uznał ciążę. Po trzech miesiącach bezskutecznych prób, bez przeprowadzenia podstawowych badań zalecił nam InVitro.

To skłoniło nas do skorzystania z jeszcze większym przekonaniem z NaProTechnologii, o której dowiedzieliśmy się chwilę wcześniej. Nasza instruktorka FCP przez cały czas leczenia bardzo nas wspierała. Byliśmy pod wielkim wrażeniem pierwszej wizyty u wybranego przez nasz lekarza NaProTechnologii – dr. Macieja Barczentewicza z Lublina, która trwała nie 15 minut, jak u wyżej wspomnianego profesora, ale 2h30 minut. Dodatkowo po raz pierwszy zostaliśmy potraktowani z wielkim szacunkiem i godnością, a na każde zadane pytanie otrzymaliśmy odpowiedź, co także u wyżej wspomnianego profesora nie było regułą. Po dogłębnej analizie zaleconych wcześniej badań okazało się, że istnieje u mnie szereg nieprawidłowości, które trzeba skorygować, jak również polepszyć niektóre parametry u męża. Całe leczenie zostało wsparte specjalnie opracowaną prekoncepcyjną dietą. Co 3 miesiące, jeździliśmy regularnie na wizyty kontrolne do Przychodni „Macierzyństwo i Życie” w Lublinie, co dodatkowo umacniało nasze małżeństwo.

Z każdym kolejnym miesiącem leczenia mój stan się poprawiał, aż w lutym 2013 roku dolegliwości bólowe zostały zredukowane z około 14 dni do 1 dnia w trakcie cyklu miesiączkowego. Niestety ze względu na zaawansowanie choroby konieczne było wykonanie zabiegu chirurgicznego.

Po konsultacjach u najlepszych specjalistów w Polsce, którzy proponowali przeprowadzenie zabiegu w sposób bardzo inwazyjny oraz obarczony dużym ryzykiem groźnych powikłań, zdecydowaliśmy się skonsultować z profesorem Hilgersem, twórcą NaProTechnologii. Udało się nam zaaranżować takie spotkanie podczas obecności profesora w Polsce. Braliśmy pod uwagę ewentualny wylot na operację do USA, do miejsca gdzie opracowano tę nową gałąź medycyny. Profesor Hilgers potwierdził, że pomimo złożoności mojego przypadku jest w stanie skutecznie mnie wyleczyć, bez jakiegokolwiek większego ryzyka i w sposób mało inwazyjny, za pomocą najnowocześniejszej aparatury. Rozpoczęliśmy przygotowania do wyjazdu.

W maju 2013, podczas kolejnej konsultacji u dr. Barczentewicza, usłyszeliśmy, że wszystkie dostępne w NaProTechnologii sposoby wspomagające poczęcie zostały przez nas wyczerpane, a w oczekiwaniu na zabieg operacyjny mam tylko przyjmować naturalny progesteron i oczywiście nadal stosować zaleconą wcześniej dietę.

Dwa tygodnie później, kiedy finalizowaliśmy formalności związane z przygotowaniem do wyjazdu na operację, okazało się że niespełna rok od rozpoczęcia procedury NaProTechnologii jestem w ciąży. Na początku lutego 2014 narodziła się nasza córeczka.

Małżeństwo z Bydgoszczy

Więcej informacji o NaProTechnologii przeczytacie Państwo na stronach:

www.nowe-zycie.pl
www.naprotechnology.pl
www.creightonmodel.pl
www.fccp.pl

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy