Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Liturgia dnia
25.05.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 26.05.2019 r.

1. Dzisiaj przez cały dzień można przynosić makulaturę na misje do kontenera znajdującego się na podwórzu przy plebanii.

2. Kończy się miesiąc maj i kończą się nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Kto jeszcze nie uczestniczył w tych nabożeństwach może to uczynić w tym tygodniu. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie o godz. 20:30 z procesją światła, a dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16:30. W piątek, 31 maja nie będzie majowego dla dzieci! Zapraszamy wszystkich na godz. 20:30.

3. W tym tygodniu:

W środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

W piątek– święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę– wspomnienie św. Justyna, męczennika i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP

4. W przyszłą niedzielę:

  • O godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

  • Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

5. Przez cały miesiąc czerwiec po Mszy świętej wieczornej o godzinie 18:30 zapraszamy Parafian na nabożeństwa czerwcowe wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu.

6. Od piątku rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiać ją będziemy w piątek podczas nabożeństwa majowego, a od soboty podczas nabożeństwa czerwcowego.

7. Zapraszamy dzieci na pielgrzymkę 15 czerwca do Gniezna i na spotkanie dzieci na polach lednickich. Koszt 30 zł. Zapisy po nabożeństwach majowych dla dzieci i w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 u p. Małgosi lub ks. Łukasza.

8. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej organizuje wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli na Jasną Górę 1 i 2 lipca. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dołączonym modlitewnikiem na każdy dzień czerwca przeczytamy m.in. artykuły:

- „Odbudować wiarę w Eucharystię”,

- „Kościół wobec rozwiedzionych”,

- o problemach związanych z niepłodnością i procesie przezwyciężania trudności przez pary pragnące dziecka.

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy