Aktualności > Ogłoszenia parafialne

Liturgia dnia
16.11.2018

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą – 11.11.2018 r.

1. Dzisiaj, 11 listopada przypada 100. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. O godz. 18:30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny. Modlić się będziemy za tych, którzy oddawali życie za wolność Polski, jak i za tych, którzy kształtują jej współczesność.

Natomiast w piątek, 16 listopada o godz. 19:30 zapraszamy na spotkanie z panem Krzysztofem Drozdowskim – pasjonatem historii i autorem książki: „Tajemnica Doliny Śmierci”.

2. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

We wtorek – wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników

W środę – wspomnienie bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy

W piątek – O godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

3. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek 13 listopada na Mszy św. o godz. 18:30.

4. Ministrantów z rodzicami zapraszamy na spotkanie w środę 14 listopada po Mszy św. o godz. 18:30.

5. Spotkanie z młodzieżą klas 3 gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się we wtorek 13 XI i piątek 16 XI po Mszy św. wieczornej. Spotkanie z rodzicami tych uczniów w środę 14 XI o godz. 19:00 w sali o. Pio. w domu parafialnym.

6. Spotkanie z młodzieżą klas VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek 16 XI: dla dziewcząt o godz. 17:00, dla chłopców o godz. 18:00. Spotkania odbędą się w sali o. Pio w domu parafialnym.

7. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiamy podczas wieczornego różańca o godz. 17:45 prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

8. Zachęcamy do nabycia płyty DVD z peregrynacji Ikony Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszym Sanktuarium. Płyty można nabyć w cenie 25 zł. w zakrystii i w biurze parafialnym.

9. Przypominamy, że trwa peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości z katedry bydgoskiej. Osoby chcące gościć Obraz mogą się zapisywać w zakrystii. Rezerwujemy jeden dzień na modlitwę w swym domu przed Obrazem. W wybrany przez siebie dzień po wieczornej Mszy św. zabieramy Obraz Matki Bożej Pięknej Miłości do domu. Następnego dnia Obraz na wieczorną Mszę św. przynosimy z powrotem do świątyni.

10. Zapraszamy do wsparcia dzieła misji poprzez zbiórkę makulatury, która odbędzie się od 16 do 18 listopada.

11. Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji zaprasza na bezpłatny pomiar poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego, składy masy ciała w tym tkanki tłuszczowej i innych w sobotę 17 listopada do galerii Zielone Arkady od godz. 10:00 do 16:00.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

- jak dziś zdajemy egzamin z patriotyzmu,

- o prześladowaniu chrześcijan,

- o przesłaniu synodu,

A w dodatku naszej Diecezji wywiad z bp. Janem Tyrawą o posłudze ordynariusza diecezji bydgoskiej, z okazji 30. rocznicy przyjęcia sakry oraz 70. rocznicy urodzin.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Leonard Fatz,

Romualda Kłodecka,

Gertruda Chyrek, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

 

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy