Parafia

Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Parafia

Parafia to określona wspólnota ludzi wierzących, do której każdy z nas należy i w której każdy z nas żyje tworząc tzw. rodzinę parafialną.

Jak w każdej rodzinie, tak i w rodzinie parafialnej są dzieci, młodzież, rodzice i dziadkowie. Jeśli w rodzinie wszyscy starają się wypełniać swoje zadania i obowiązki, nawzajem sobie pomagając, wówczas taka rodzina staje się szczęśliwa, radosna i spełniona, staje się jednością.

To właśnie od nas zależy czy będziemy szczęśliwi i radośni, czy w takiej rodzinie będziemy dobrze się czuć, czy będzie ona dla nas oazą, miejscem schronienia i pokrzepienia, w którym będziemy czuć się bezpiecznie.

I wreszcie to od nas zależy, czy w chwilach cierpienia znajdziemy w niej oparcie i pomoc, aby ukoić ból, aby cierpienie stało się bardziej znośne.

Parafia to rodzina, rodzina to dom. Dom, w którym przeżywamy razem dni zwykłe, powszednie, jak i te wzniosłe, świąteczne. Dom, w którym razem przeżywamy radość i cierpienie. Dom, w którym spotykają się ludzie z ludźmi.

I wreszcie dom, w którym spotykają się ludzie z Bogiem, poprzez wspólną modlitwę i wspólne działania. Dom, w którym czeka na nas cierpliwy i wyrozumiały Ojciec.

Informacje praktyczne:

Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy