XVII Dzień Papieski i VI „Bydgoska Karoliadaˮ

Z okazji XVII Dnia Papieskiego – 8 października – oraz spotkania młodzieży Diecezji Bydgoskiej zapraszamy wszystkich młodych do kościoła pw. św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 13:00. Następnie przejście na Halę Łuczniczki, gdzie nastąpi rywalizacji sportowa – VI „Bydgoska Karoliada”. Całość wydarzenia zwieńczy koncert „Siewców Lednicy”. Wyjście sprzed domu parafialnego o godz.12:20, skąd wspólnie udamy się do kościoła na Wzgórzu Wolności.

Spotkanie jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w ramach formacji duchowej do sakramentu!

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski. Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą również liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami.

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając słowa: „Idźmy naprzód z nadzieją!”, chce nas czynić świadkami nadziei. Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II:

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

św. Jan Paweł II

Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.