Zaproszenie na VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który 10 czerwca przejdzie ulicami Bydgoszczy. Jak co roku będzie radośnie i kolorowo.  Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym oraz Festiwalem Nowe Spojrzenie na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.

Rok 2018 to rok ważnych rocznic i wydarzeń: 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, 40. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża, 50. rocznica wydania encykliki „Humanae Vitae”.

Hasło tegorocznego marszu „Polska rodziną silna!” podkreśla zasadniczą rolę rodzin w budowaniu przyszłości Ojczyzny. Aby to zadanie mogło być przez rodziny realizowane, potrzeba zrozumienia i wszelkiej pomocy ze strony władz publicznych, instytucji kultury i oświaty, mediów oraz Kościoła.

Realizując wskazania zawarte w encyklice „Humanae Vitae”, w przeddzień marszu – 09 czerwca w godzinach 9-14, w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 odbędzie się Ogólnopolskie Seminarium Naukowe „Interdyscyplinarne aspekty obrony życia ludzkiego”, na które serdecznie zapraszamy

VII Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny rozpocznie się w niedzielę (10 czerwca) Mszą św. o godzinie 12.30 w kościele OO. Jezuitów, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, czyli objąć modlitwą człowieka, którego życie jest zagrożone zabiciem w łonie matki.

Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak i piknik, będą okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia są wspólnoty katolickie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy.