Liturgia dnia
18.09.2019

Zapraszamy do lektury i refleksji nad dzisiejszymi czytaniami.

Transmisja

Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo z naszego kościoła.

Dekret

o ustanowieniu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Galeria zdjęć

Zapraszamy na fotorelacje z roku jubileuszowego.

Matka Boża Fatimska

"Jestem Królową Różańca świętego. Przychodzę zachęcić wiernych do zmiany życia, aby nie zasmucali grzechami swymi Zbawiciela, który jest tak obrażany, aby odmawiali różaniec, aby się poprawili i czynili pokutę za grzechy. Chcę, aby zbudowano tu kaplicę ku mej czci."
13 październik 1917

Historia Objawień w Fatimie

W 1917 w małej wiosce Fatima, mieszczacej się prawie w samym geograficznym środku Portugalii Matka Boża ukazała się sześć razy trójce małych dzieci: dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie oraz dziewięcioletniemu Franciszkowi i przekazała im ważne dla świata orędzia.
Cała historia Objawień w Fatimie dostepna jest tutaj

Zespół młodzieżowy Ad Dei Gloriam

Jesteśmy grupą wokalno-muzyczną założoną w 2007 roku przez Krzysztofa Fabicha (aktualnie alumna zakonu kapucynów). Działamy pod czujnym okiem opiekuna – księdza Pawła Zalewskiego.

Wspólnota zapewnia oprawę muzyczną na niedzielnych Mszach Świętych o godzinie 18:30, zazwyczaj także bierzemy czynny udział w uroczystościach Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania. Okolicznościowo śpiewamy na ślubach oraz procesjach parafialnych (drodze krzyżowej ulicami osiedla, procesji odpustowej).

Współpracujemy z diecezjalnym duszpasterstwem chorych oraz Stowarzyszeniem Centrum Ochotników Cierpienia.

Poza działalnością parafialną jesteśmy grupą dobrych znajomych uczęszczającą do liceum lub studiującą. Lubimy wspólne spotkania i wyjazdy. Staramy się, aby każda próba, poprzez wspólnotę i modlitwę, przybliżyła nas do Chrystusa i sprawiała, żebyśmy dostrzegali Jego w każdym człowieku, z którym mamy do czynienia.

Młody Człowieku, który właśnie czytasz te słowa!!! Jeśli szukasz wspólnoty młodzieżowo-akademickiej, lubisz śpiewać lub grać na czymś (oby nie na nerwach ;) ), a słoń Ci na ucho nie nadepnął, zapraszamy gorąco na próby, które odbywają się w każdy piątek o godzinie 18.00

Czekamy! :)

Aktualny skład zespołu:

  • Ks. Paweł Zalewski
    (opiekun)
  • Nicoleta Bafia
  • Dariusz Bafia
  • Magdalena Chudzinska
  • Magdalena Fojutowska
  • Anna Grubich
  • Justyna Piątek
  • Zofia Zarzyka
Ad Dei Gloriam
Wszystkie zdjecia oraz teksty na tej witrynie podlegaja ochronie prawnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
All rights reserved © 2013 Copyright Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy