1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziś przypada trzecia niedziela Wielkanocy, która we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna oraz ma miejsce po raz piąty Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia według św. Marka i Księga Mądrości. Zachęcamy do częstego sięgania po tekst Pisma Świętego i modlitwy Słowem Bożym.

3. W poniedziałek zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:30. Podczas nabożeństwa będzie również egzorcyzmowanie wody, soli i oleju do użytku domowego. Śpiew i uwielbienie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

4.  W czwartek o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i z klas pierwszych szkół średnich. 

5. W czwartek od godz. 1:00 do godz. 24:00, trwać będzie w naszej kaplicy Adoracji sztafeta modlitewna w intencji powołań do kapłaństwa, w naszej Diecezji. Przy wejściu do kaplicy będzie wyłożona lista, na którą można się zapisać chcąc wziąć udział w tej inicjatywie.

6. W piątek przypada Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Z racji Uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.

7. W piątek o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci świętego stygmatyka.

8. W przyszłą niedzielę: Światowa Niedziela Powołań tzw. Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– „Chleb to nie wszystko” – rozważanie liturgii Słowa,

– komu i jak pomaga Kościół,

– o granicy między piciem ryzykownym a uzależnieniem oraz o tym, dlaczego kulturowo problem z alkoholem to dla kobiet większy wstyd niż dla mężczyzn.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Drzycimska

Bogumiła Różyńska

Zygmunt Pietrzyk

Mieczysław Marchlik

Bogusław Kaczorowski

Feliks Joppek, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…