1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Pamiętajmy o modlitwie w tej intencji.

2. W tym tygodniu:

W czwartek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

W sobotę I sobota miesiąca. O godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 20:30 zapraszamy na nabożeństwa majowe z procesją światła.

4. W przyszłą niedzielę (2 maja) oraz w poniedziałek (3 maja) dzieci naszej Parafii przystąpią do I Komunii Świętej wg następującego porządku:

– W niedzielę 2 maja: o godz. 11:00 klasa III a i o godz. 13:00 klasa III b i Szkoła Podstawowa nr 38

– W poniedziałek 3 maja: o godz. 11:00 klasa III c i o godz. 13:00 klasa III d

Ze względu na ograniczenia miejsca w Kościele na tej Mszy Świętej przeznaczone są wyłącznie dla tych dzieci i ich rodzin i dlatego pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej o innej godzinie. 

Dzieci będą przeżywać swój Biały Tydzień od wtorku do piątku. O godz. 17:00 klasa III a i c oraz o godz. 18:30 klasa III b i d. Dzieci zapraszamy w te dni na nabożeństwo majowe na godz. 16:40 i godz. 18:10.  W te dni wieczorny różaniec odmawiany będzie o godz. 20:00.

Różaniec 2 i 3 maja o godz. 12:00 w kaplicy domu parafialnego.

5. W poniedziałek, 3 maja w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. wg porządku niedzielnego.

6. Od wtorku, 27 kwietnia w biurze parafialnym przyjmowane będą intencje mszalne na II półrocze 2021 roku. Przypominamy, że biuro parafialne czynne we wtorki i w czwartki rano 8:00-9:00, a w środy i w piątki popołudniu 17:00-18:00. Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk i zasłanianiu ust i nosa.

7. Msza św. oraz comiesięczne spotkanie Matek i Ojców Żywego Różańca w niedzielę 9 maja o godz. 15:00.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in. artykuły:

– Papież Franciszek o Maryi,

– Kto dziś wpływa na to, jak i w co wierzymy,

– Czy można zmuszać do szczepień.

W „Przewodniku” jest dołączony dodatek – Modlitewnik na każdy dzień maja.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Stanisław Miłański

Ryszard Podliński

Marian Kłak

Maria Drożdzyńska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…