1. Dzisiaj i jutro o godz. 11:00 i 13:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Dzieci przystąpią do Stołu Pańskiego podzielone na 4 grupy: dzisiaj o godz. 11:00 klasa III a i o godz. 13:00 klasa III b i Szkoła Podstawowa nr 38 oraz jutro o godz. 11:00 klasa III c i o godz. 13:00 klasa III d. Ze względu na ograniczenia miejsca w Kościele na tej Mszy Świętej przeznaczone są wyłącznie dla tych dzieci i ich rodzin i dlatego pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszy Świętej o innej godzinie. 

Dzieci będą przeżywać swój „Biały Tydzień” od wtorku do piątku. O godz. 17:00 klasa III a i c oraz o godz. 18:30 klasa III b i d. Dzieci zapraszamy w te dni na nabożeństwo majowe na godz. 16:40 i godz. 18:10.  W te dni wieczorny różaniec odmawiany będzie o godz. 20:00. Różaniec 2 i 3 maja o godz. 12:00 w kaplicy domu parafialnego. Wymienianki roczne za zmarłych we wtorek, 4 maja wyjątkowo o godz. 16:00 (z racji „Białego Tygodnia”).

2. Rozpoczęliśmy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszej parafii codziennie o godzinie 20:30 z procesją światła. Od wtorku, 4 maja rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy wspólnie podczas nabożeństwa majowego.                   

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00.
  • Msze św. jak w każdą niedzielę.

We wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków

 O godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W czwartek – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba i I czwartek miesiąca

Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W piątek – I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski

 4. W przyszłą niedzielę:

  • Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.
  • O godz. 11:00 Msza św. w intencji dzieci w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie dla tych dzieci w sobotę, 8 maja o godz. 10:00 w kościele.
  • O godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

5. Przypominamy, że w biurze parafialnym można rezerwować intencje mszalne na II półrocze 2021 roku. Biuro parafialne czynne we wtorki i w czwartki rano 8:00-9:00, a w środy i w piątki popołudniu 17:00-18:00. Prosimy, aby zamówioną rezerwację realizować najpóźniej dwa tygodnie przed terminem Mszy św.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczymy m.in. artykuły:

– „On jest pasterzem wszystkich” – rozważanie papieskie,

– „Jaka Królowa?” – o Maryi, opiekunce nie tylko narodu polskiego,

– „Na bycie ojcem trzeba zasłużyć” – rozmowa z o. Wojciechem Żmudzińskim

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Henryk Osowiec

Heronim Okunowski

Krystyna Lewczuk

Andrzej Słoma

Jan Nicpoń, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…