1. Dzisiaj:

  • O godz. 11:00 Msza św. w  intencji dzieci w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej.
  • O godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

2. Miesiąc maj jest poświęcony czci Matki Bożej. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym Sanktuarium codziennie o godzinie 20:30 z procesją światła. Podczas nabożeństwa majowego odmawiamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej oraz spełniając prośbę Ojca Świętego Franciszka, podejmujemy modlitwę o ustanie pandemii i zdrowie dla chorych. Każdego dnia przez cały maj, w łączności z wszystkimi Sanktuariami świata, zanosimy modlitwę w tych intencjach.

3. W tym tygodniu:

W środę (12 maja) – przypada w naszej Parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu – wystawienie po Mszy św. o godz. 7:00 i trwać będzie do godz. 17:00 oraz rozpoczną się Uroczystości Patronalne naszej Parafii – po Mszy św. o godz. 18:30 Procesją Fatimską w ogrodzie różańcowym. Na procesję przychodzimy z gromnicami. Po procesji nabożeństwo majowe.

W czwartek (13 maja) –  Uroczystość Patronalna naszej Parafii – Najświętszej Maryi Panny z Fatimy oraz 40. rocznica zamachu na Jana Pawła II.

Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00.
  • O godz. 14:30 Droga Krzyżowa z Maryją. O 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  • Msze święte sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30.

– O godz. 9:30 Msza święta, na której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Na tę Mszę świętą zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. Bardzo serdecznie prosimy znajomych, sąsiadów, aby w miarę możliwości udzielili pomocy tym osobom w dojściu do kościoła na Mszę świętą. Osoby, które przyjmą sakrament namaszczenia chorych prosimy  o przygotowanie kartek z imieniem i nazwiskiem oraz adresem zamieszkania. Pod chórem będzie koszyk, aby złożyć te kartki.

– O godz. 18:30 serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą Odpustową ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. nabożeństwo majowe i procesja odpustowa wokół kościoła.

W piątek –  Święto św. Macieja Apostoła

W sobotę –  wspomnienie bł. Zofii Maciejowskiej Czeskiej

4. Spotkanie dla młodzieży z klas VII Szkoły Podstawowej, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania w piątek po Mszy św. o godz. 17:00.

5. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą odmawiać będziemy wspólnie podczas nabożeństwa majowego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, 16 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Informujemy Drogich Parafian, że w tym dniu o godz. 13:00 w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka z Asyżu u Braci Kapucynów w Lublinie na Poczekajce, syn naszej parafii: diakon br. Krzysztof Fabich, otrzyma SAKRAMENT ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach, a także prośmy o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– „Być Kościołem radości” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– O nasilającym się procesie apostazji – o tym co stoi za decyzją odchodzących z Kościoła i jak powinien reagować Kościół?

– O szkolnym wychowywaniu do wartości.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Elżbieta Gawrych

Czesław Majek, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…