1. Zakończył się nasz odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Wyrażamy wdzięczność Bogu za cały ten czas modlitwy. Wszystkim Parafianom, Kapłanom Współpracownikom, Kapłanom Gościom, Grupom Modlitewnym, Służbie Liturgicznej, Wojownikom Maryi, naszym organistom i kościelnym, dzieciom sypiącym kwiaty, osobom stawiającym ołtarze oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia i duchowego przeżycia uroczystości patronalnych składamy serdeczne podziękowania! Niech Pan Bóg codziennie obdarza Was swymi łaskami, a Matka Boża nieustannie otacza macierzyńską opieką.

2. Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, która uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.

3. Dzisiaj o godz. 13:00 u Braci Kapucynów w Lublinie, syn naszej parafii: diakon br. Krzysztof Fabich otrzyma ŚWIĘCENIA PREZBITERATU. Polecajmy go i całą jego rodzinę w naszych modlitwach, a także prośmy o nowe, liczne i święte powołania z naszej Parafii i Diecezji.

4. Dzisiaj o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 20:30 z procesją światła. Podczas nabożeństwa majowego odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.

6. W tym tygodniu:

We wtorek – wspomnienie bł. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

W sobotę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy – patronki od trudnych i niemożliwych spraw

7. W sobotę 22.05. po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na wigilię Zesłania Ducha Świętego, którą w tym roku przeżyjemy pod hasłem: Serce Ojca. Prowadzącymi wydarzenie będą  duszpasterstwo akademickie Martyria, zespół muzyczny Amen Plus oraz wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Ogród Chwały. Podczas tego wieczoru będą między innymi: konferencja o św. Józefie, uwielbienie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, modlitwa o nowe napełnienie Duchem Świętym. Nabożeństwo majowe odbędzie się tego dnia bezpośrednio po Mszy Świętej.     

8. W przyszłą niedzielę, 23 maja  przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

9. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Św. Wielkanocnej. Kto jeszcze nie pobrał kartek może to uczynić w tym tygodniu w zakrystii. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00-17:00.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W bieżącym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– o nowym cyklu tekstów duchowych na Rok Rodziny,

– czego brakuje w przygotowaniach do małżeństwa,

– oraz wiele ciekawych artykułów z życia Kościoła i Diecezji.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Zofia Szwajkowska

Róża Wąsik

Marian Wąsik

Mieczysław Domagalski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…