
1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała: Policji, osobom stawiającym ołtarze, Grupom Modlitewnym, Wojownikom Maryi, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Organistce i naszemu chórowi parafialnemu, Panu Kościelnemu, ofiarodawcy brzózek, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.
2. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:00 w łączności z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3. W tym tygodniu :
W poniedziałek – O godz. 18:00 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio.
We wtorek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
W czwartek – po Mszy św. o godz. 18:00 zakończenie oktawy Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół kościoła i święcenie wianków. Ołtarze przygotowują: I Matki i Ojcowie Żywego Różańca, II Legion Maryi, III Apostolstwo Dobrej Śmierci, IV Ruch Szensztacki.
W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ możliwość zyskania odpustu. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja wokół kościoła.
W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
4. W przyszłą niedzielę (29 czerwca) obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej
5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania (klasy 7 i 8 Szkoły Podstawowej oraz 1 Liceum) we wtorek, 24 czerwca po Mszy św. o godz. 18:00 w kościele.
6. Drugie spotkanie dla kobiet Wspólnoty Serce Kecharitomene odbędzie się w poniedziałek, 30 czerwca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00. Zapraszamy chętne Panie.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:
– o rytmie Serca Boga i naszego serca,
– o tym jak podążać własną ścieżką,
– oraz wiadomości z życia naszej Diecezji.
8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:
† Ryszard Lajblich, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…
Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.