1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocny. W następną niedzielę przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy św. oraz od poniedziałku do piątku w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00-17:00.

2. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.

3. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza Św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

4. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszej parafii codziennie  o godzinie 20:30 z procesją światła.

5. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W środę – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana

W czwartek – święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

W sobotę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

6. W przyszłą niedzielę (30 maja) o. Krzysztof Fabich pochodzący z naszej parafii o godz. 12:30 będzie sprawował Msze Św. Prymicyjną. Na zakończenie Mszy Św. udzieli także prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego.

7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania – klasy VIII Szkoły Podstawowej i I LO w czwartek po wieczornej Mszy św. w kościele.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii  przeczytamy m.in.:

– „Prawda o Kościele” – rozważanie liturgii Słowa,

– o zbliżającej się wspólnej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej,

– o łączeniu ról mamy i kobiety aktywnej zawodowo.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Genowefa Pawluczek

Sylwia Jabłońska

Genowefa Stenka

Bożena Trzeciak

Marian Borzykowski

Edmund Cieśliński, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…