1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uświadamiamy sobie obecność Jedynego Boga, który działa w trzech Osobach: Bóg Ojciec nieustannie stwarzający wszechświat; Syn Boży dokonujący dzieła odkupienia i Duch Święty ożywiający i uświęcający cały świat. Dzisiejsza uroczystość kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

2. Dzisiaj o godz. 12:30 o. Krzysztof Fabich pochodzący z naszej parafii odprawi swoją Mszę Św. Prymicyjną. Na zakończenie Mszy Św. udzieli także prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związana jest łaska odpustu zupełnego. Msza Św. Prymicyjna będzie dostępna na żywo na naszym FB parafialnym.

3. Dzisiaj i jutro zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe z procesją światła o godz. 20:30.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP

We wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika        

O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO)

 • Pierwsza Msza Święta z tej Uroczystości będzie już w środę o godz. 18:30.
 • W czwartek Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 – po której wyruszy procesja eucharystyczna, po procesji i 18:30.
 • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00
 • Różaniec odmawiany będzie po Mszy o 6:30 taj. bolesne, po Mszy o 8:00 taj. chwalebne, po Mszy o 9:30 taj. radosne i o godz. 18:00 taj. światła.
 • Trasa procesji Bożego Ciała przebiegać będzie ulicami od kościoła ul. Ogrody, ul. Ku Wiatrakom, ul. Siedleckiego, ul. Nowowiejskiego i ul. Ogrody do kościoła. Przy kościele zakończenie procesji.
 • Ołtarze usytuowane będą:
  I    ul. Ku Wiatrakom i Zofii Nałkowskiej – przygotowuje Legion Maryi
  II   ul. A. G. Siedleckiego 21 – przygotowuje Apostolstwo Dobrej Śmierci
  III  ul. A .G. Siedleckiego 7 – przygotowuje Ruch Szensztacki
  IV  ul. Ogrody 19 – przygotowuje Żywy Różaniec Matek i Ojców

Ze względów bezpieczeństwa prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz o zakrywanie ust i nosa maseczkami.

Za udział w uroczystym śpiewie „Przed tak Wielkim Sakramentem” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Parafian mieszkających przy trasie procesji prosimy o wystrój okien dając tym świadectwo naszej wierze w Eucharystię, a liczny udział i śpiew niech będzie uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego, błogosławiącego mieszkańcom.

 • W Oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18:30 będzie nabożeństwo czerwcowe i potem  procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 • Dziewczynki chętne do sypania kwiatków oraz chłopców do niesienia poduszek zapraszamy na próbę w środę po Mszy świętej o godzinie 17:00. Zapraszamy wszystkie dzieci, a dzieci pierwszokomunijne i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.
 • W czwartek przypada także I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18:30 zapraszamy na nabożeństwo o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek I piątek miesiąca

 • Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, a dla starszych podczas każdej Mszy św.
 • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o dniu przyjścia z posługą sakramentalną. Nowych chorych, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W sobotę– wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika i I sobota miesiąca. O godz. 12:00 zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W najbliższy wtorek rozpoczniemy miesiąc czerwiec – poświęcony w szczególny sposób czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym Sanktuarium nabożeństwa czerwcowe codziennie  w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30.

6. W piątek, 4 czerwca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 9:30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii jest dołączony dodatek: Modlitewnik na miesiąc czerwiec.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Renata Walentyn

Jadwiga Tłok

Helena Zimna, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…