1. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała: Policji, osobom stawiającym ołtarze, Grupom Modlitewnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Pani Organistce i Panu Kościelnemu, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panom noszącym baldachim i asystującym kapłanowi podczas procesji oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

2. W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 18:30 w łączności z nabożeństwem czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiamy w niedziele po Mszy św. o godz. 9:30, a w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:30 zakończenie oktawy Bożego Ciała do czterech ołtarzy wokół kościoła i święcenie wianków. Ołtarze przygotowują: I Matki i Ojcowie Żywego Różańca, II Legion Maryi, III Apostolstwo Dobrej Śmierci, IV Ruch Szensztacki.

W piątek– uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ możliwość zyskania odpustu. Po Mszy św. wieczornej ostatnia procesja.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium Dzień Fatimski. O godz. 20:00 zapraszamy na różaniec, a następnie nabożeństwo zakończone procesją światła i Apelem Jasnogórskim.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej zaprasza wszystkich, którzy odczytują  w swoim sercu głos powołania do Chrystusowego kapłaństwa. Kandydaci mogą zgłaszać się na rozmowę rekrutacyjną dzwoniąc pod numer telefonu 696 784 228.

8. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania (kl. 8 i I szkoły ponadpodstawowej) zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– „Życie splecione ze światłem” – postać i dzieło Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela ruchu oazowego „Światło-Życie”,

– „Kościół jest apostolski” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem,

– „Sandra Sabattini: życie, które nie jest moje” – sylwetka 23 letniej Włoszki, która 24 października zostanie beatyfikowana,

– „Najprostsze lekarstwo” – dobroczynny wpływ snu.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

 Andrzej Sobolewski

 Edwin Buchholz

Irena Kolano, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…