1. Od dzisiejszej niedzieli w kościołach może być zajęta połowa miejsc – limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych. Natomiast od przyszłej niedzieli, 20 czerwca decyzją Księży Biskupów zostają zniesione dyspensy we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w obchodach Oktawy Bożego Ciała.

3. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4. Dzisiaj zapraszamy na Dzień Fatimski – o godz. 20:00 różaniec, a następnie nabożeństwo zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję przynosimy świece. Bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo, by oddać cześć Matce Bożej, by powierzyć Jej swoje troski i problemy.

5. W tym tygodniu :

W poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, patrona naszej Diecezji

W środę – O godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. W czasie każdej Mszy św. dadzą krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po każdej Mszy będzie możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z klas VII zapraszamy po wieczornej Mszy św. o godz. 18:30 do salki św. O. Pio w domu parafialnym wg następującego porządku: we wtorek klasa 7 a i b; w środę klasa 7 c i d oraz w czwartek klasa 7 e i pozostali.

8. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę, 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9:00 do 15:00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz KravMagi oraz występy zespołów ColdShot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.

9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii. Zapraszamy na: Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka, 2-letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne oraz Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej. Rekrutacja do 10 września, rozmowy rekrutacyjne 14 września. Bliższe informacje na stronie internetowej bydgoskateologia.pl

10. Zespól Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, w której mieści się Technikum i Branżowa Szkoła zaprasza na Drzwi Otwarte w dniu 15.06.2021 r. Szkoła z wieloletnią tradycją kształci uczniów w wielu zawodach, nie tylko stolarskich. Zapraszamy we wtorek, od godziny 8:00, ul. Toruńska 44.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

  • O tym, co łączy Jana Pawła II z Franciszkiem i o Kościele przyszłości w rozmowie z abp. Henrykiem Muszyńkim,
  • O sporach wokół Mszy św. trydenckiej,
  • O nowych przepisach drogowych z myślą o pieszych.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:               

Janina Pudlinska

Maria Piasecka, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…