1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Od 13 czerwca w kościołach może być zajęta połowa miejsc, a od soboty 26 czerwca – 75 % miejsc. Do limitu miejsc nie są wliczane osoby zaszczepione, jak i osoby sprawujące kult. Od dzisiejszej niedzieli Biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz w święta nakazane.

3. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

W środę – O godz. 18:30 Msza św. w wigilię Uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na tę Mszę czcicieli św. O. Pio.

W czwartek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia  i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

5. W czwartek o godz. 19:00 w salce parafialnej odbędzie się ostatnie przed wakacjami spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i z klas pierwszych szkół średnich. 

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– o niepokojach wspólnotowych, mechanizmach sektowych i objawieniach prywatnych,

– o skutecznej modlitwie,

– o wolności i rozeznawaniu duchowym.

7. Dzisiaj gościmy przedstawicieli Fundacji Orla Straż. Dadzą teraz krótkie świadectwo o losie ofiar terroryzmu na Bliskim Wschodzie oraz możliwości niesienia im pomocy. Po Mszy św. będzie też możliwość wsparcia ich działań ofiarą do puszek.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Wacław Kulka

Wanda Żurawska

Danuta Gidlewska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…