1. Rozpoczął się czas wakacji. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie zapominajmy, że każdy z nas ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Zatem dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha.

2. W okresie wakacji (lipiec i sierpień) nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 15:00.

3. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18:30.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika. O godz. 18:30 Msza w wigilię Uroczystości św. Apostołów Piotra i Pawła.

We wtorek Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – taca na potrzeby Stolicy Świętej. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy w modlitwie o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku i papieżu seniorze Benedykcie XVI.

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
  • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W sobotę święto św. Tomasza, Apostoła i I sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

5. W najbliższą sobotę 3 lipca o godz. 19:30 w kaplicy Adoracji w domu parafialnym rozpoczniemy całonocną modlitwę różańcową w intencji naszej Parafii i naszego Miasta. Zapraszamy do udziału w wybranych przez siebie godzinach. Zakończenie w niedzielę o godz. 7:00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

8. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie czerwono-czarnej i błękitno-czarnej od 21 do 31 lipca. Spotkanie organizacyjne w sobotę 3 lipca po wieczornej Mszy św. o godz. 18:00 w Parafii pw. Św. Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy. Informacje również na facebooku grupy.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dołączonym Modlitewnikiem na każdy dzień lipca przeczytamy m.in. artykuły:

– „Dotyk Boga” – rozważanie liturgii Słowa,

– „Jezus na ławce” – o rzeźbie, która pomaga zobaczyć Chrystusa w bezdomnych,

– oraz o tym czym jest duchowe rozeznawanie. „Przewodnik” jest do nabycia w zakrystii.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Kuźma

Ryszard Ochimowski

Henryk Boelter

Kunegunda Agacka

Franciszek Soliński

Daniela Borkowska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…