1. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy, zwłaszcza o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

2. Przeżywamy dziś dzień solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Europie. Po Mszach Świętych odbywa się zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

3. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszy św. o godz. 18:30 odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Pojazdy prosimy ustawiać na chodniku wokół kościoła i przy ulicy Ogrody.

4. Obchodzimy dziś również po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Dzień ten ustanowił papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Z tej okazji życzymy wszystkim osobom starszym, wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, odwagi i siły, abyście modli z radością w sercu realizować to piękne powołanie i byście byli szczęśliwi.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

W czwartek – wspomnienie św. Marty

W sobotę– wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

6. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca  i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

7. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dołączonym  Modlitewnikiem 5 minut z Bogiem na każdy dzień sierpnia przeczytamy m.in.:

– o Synodzie Biskupów, który zostanie otwarty w październiku i zaangażuje cały Lud Boży,

– o drogowym rachunku sumienia,

– oraz w rozmowie z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, że orędzie chrześcijańskie skierowane jest przeciwko przemocy. „Przewodnik” jest do nabycia w zakrystii.