1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Sierpień jest przeżywany w Kościele jako miesiąc abstynencji. Mimo czasu wakacji zachęcamy do podjęcia się wyrzeczenia spożywania napojów alkoholowych i ofiarowanie tego czasu w konkretnej intencji.

3. Dziś przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania walczyli o wolność Warszawy i Ojczyzny: o zdrowie i wszelką pomyślność dla żyjących, a dla poległych i zmarłych o radość wieczną.

4. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

5. W tym tygodniu:

W poniedziałek – 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

We wtorek – O godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów

O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o nowe, święte i liczne powołania do służby w Kościele.

W piątek – Święto Przemienienia Pańskiego i I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, a dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę – wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego i I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP

6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

7. W czasie wakacyjno-urlopowym warto więcej czasu poświęcić na lekturę duchową. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz książek o tematyce religijnej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii warto przeczytać m.in.:

– „Prawdziwym cudem jest dzielenie się z innymi” – z nauczania papieskiego,

– „Spór o sakrament jedności” – o tym, że Eucharystia nie może być polem, gdzie rośnie nienawiść czy pogarda dla braci i sióstr,

– „Na odsiecz Warszawie” – jak Armia Krajowa chciała wesprzeć Powstanie.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Komorow

Edmund Krasiński

Henryk Nowicki, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…