1. W tym tygodniu:

W poniedziałek  – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy

We wtorek  – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Od wtorku rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a  w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30. Przypominamy, że w sierpniu Dzień Fatimski obchodzić będziemy 19 sierpnia.

W środę – wspomnienie św. Klary, dziewicy, która idąc za wzorem św. Franciszka wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami

W sobotę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkańskiego kapłana i męczennika obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia

2. W przyszłą niedzielę (15 sierpnia) Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (święto Matki Bożej Zielnej)

  • Po każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty, dziękując Bogu za tegoroczne plony.
  • W tę maryjną uroczystość przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

3. Zapraszamy do udziału w XXXII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy w sobotę, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 15:00, a zakończy się Mszą św. odpustową o godz. 18:00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim”, który jest do nabycia w zakrystii przeczytamy m.in.:

– „Życie karmione wiarą” – rozważanie Liturgii Słowa,

– O nowym modelu duszpasterstwa,

– „Ukryty, ale nie milczący” – o papieżu seniorze Benedykcie XVI, który po przejściu na emeryturę nie zrezygnował z publicznego zabierania głosu. Odzywa się rzadko, ale czas i treść jego wypowiedzi nie są przypadkowe.

5. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Barbara Fiedura

Helena Werner

Kazimierz Gockowiak

Henryk Harzyński

Antoni Fortuna, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…