1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci świętego stygmatyka.

We wtorek – święto św. Bartłomieja, Apostoła

W czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Podczas wszystkich Mszy Św. nastąpi odnowienie Ślubów Jasnogórskich.

W piątek – wspomnienie św. Moniki – matki św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna

W sobotę – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

2. Organizujemy 2-dniową pielgrzymkę do Kalisza do Sanktuarium św. Józefa i do Częstochowy w dniach od 10 do  11 września (piątek i sobota). W trwającym obecnie Roku Św. Józefa i Roku Rodziny pragniemy odwiedzić to najstarsze na świecie sanktuarium św. Józefa i dziękować za jego opiekę, wstawiennictwo i prosić o potrzebne łaski dla naszych rodzin. Na Jasnej Górze przed Tronem Czarnej Madonny oddamy cześć Matce Bożej i powierzymy jej swoje radości, troski i problemy. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!

3. Prosimy o regulowanie zarezerwowanych intencji mszalnych. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

4. Wzorem lat ubiegłych Bractwo Oblatów św. Brygidy w dniu 4 września organizuje XXXII pieszą pielgrzymkę z Sanktuarium Matki Boskiej Pięknej Miłości (Fara) do Sanktuarium Matki Boskiej Byszewskiej w Byszewie. Pielgrzymka poprzedzona będzie Mszą św. o godz. 8:00 w kościele Farnym. Planowane przyjście do Byszewa około godz. 17:30.

5. Przypominamy, że do 30 września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w tym spisie jest obowiązkowy. Gorąco zachęcamy do wypełnienia tego obowiązku.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ryszard Kopras

Bernard Meyrowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…