1. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30, a od poniedziałku do soboty po różańcu o godz. 12:00.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00 modlić się będziemy o Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla uczniów, nauczycieli i katechetów. Podczas tej Mszy św. poświęcimy tornistry i przybory szkolne uczniom rozpoczynającym naukę w Szkole Podstawowej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i katechetów.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. Dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce przeżywamy jako Dzień Solidarności z Afgańczykami. Po Mszach Świętych odbywa się kwesta na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana

O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, głównej Patronki naszej Diecezji. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Św. Odpustowa w katedrze.

W czwartek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

6. Za tydzień o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. W naszej Diecezji Bazylika Mniejsza św. Wincentego a Paulo będzie miejscem łączności z uroczystościami beatyfikacyjnymi, gdzie przez telebim będzie można obejrzeć transmisję uroczystej Mszy Św.

7. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Wyjazd pielgrzymów udających się 10 i 11 września do Częstochowy o godz. 8:00 sprzed kościoła.

9. W piątek, 10 września o godzinie 17:30 do domu parafialnego zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie oazowe.

10. W sobotę, 11 września na godz. 9:00 do domu parafialnego zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież na próbę chórku parafialnego.

11. Również w sobotę, 11 września na godz. 10:00 zapraszamy do zakrystii ministrantów kandydatów do służby liturgicznej.

12. W zakrystii można odbierać deklarację przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III oraz deklarację przygotowania do bierzmowania dla klas VII. Wypełnione deklaracje należy oddać w czasie spotkania.

13. Spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VII we wtorek 14 września w kościele o godzinie 19:15. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

14. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. w środę 15 września w kościele o godzinie 19:15. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

– o 52. Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym w Budapeszcie,

– o obronie granic państwa i granicach sumienia,

– oraz jak modlić się liturgią.

A w dodatku diecezjalnym o religijności bydgoskiej młodzieży i życiu sakramentalnym młodych.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Lewińska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…