1. Dzisiaj w Warszawie o godz. 12:00 odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej. Postać kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia jest tak ważna w najnowszej historii Polski, głęboko znaczy naszą teraźniejszość, że nie wolno nam obojętnie przejść obok wydarzenia jego beatyfikacji. Zachęcamy do uczestniczenia w beatyfikacji za pośrednictwem dostępnych transmisji telewizyjnych.

2. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary do puszek na rzecz dotkniętych kryzysem w Afganistanie składamy serdeczne Bóg zapłać!

3. Rozpoczynamy dzisiaj Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Hasłem XI Tygodnia Wychowania jest wezwanie „W blasku ojcostwa Świętego Józefa”. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i że wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o młode pokolenie.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła i Dzień Fatimski

Plan Dnia Fatimskiego:

  • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Godz. 7:00 Msza św. i różaniec tajemnice światła
  • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice bolesne
  • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
  • Godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  • Godz. 17:00 Msza św.
  • Godz. 18:00 Różaniec chwalebne
  • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu
  • Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice radosne) zakończone procesją światła i Apelem Maryjnym. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

W środę – wspomnienie NMP Bolesnej

W czwartek – wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

O godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

W piątek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa

W sobotę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży

5. W zakrystii można odbierać deklarację przygotowania do I Komunii św. dla dzieci klas III oraz deklarację przygotowania do bierzmowania dla klas VII. Wypełnione deklaracje należy oddać w czasie spotkania.

6. Spotkanie dla rodziców i młodzieży klas VII we wtorek 14 września w kościele o godz. 19:15. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

7. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Komunii św. w środę 15 września w kościele o godz. 19:15. Prosimy o obecność jednego z rodziców.

8. W niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas I i II szkół średnich, na spotkanie organizacyjne. Spotkanie będzie w kościele. 

9. W niedzielę 19 września ulicami naszego miasta po raz dziewiąty przejdzie Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 12:30 w katedrze bydgoskiej. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice, gdzie na dzieci będzie czekało wiele atrakcji. Jednocześnie od godz. 15:00 na scenie rozpocznie się Festiwal „Nowe Spojrzenie”. Hasło „Tato – bądź, prowadź, chroń”, które będzie towarzyszyło uczestnikom Marszu nawiązuje do obchodzonego obecnie w Kościele Roku św. Józefa. Szczegóły na stronie internetowej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o patriotyzmie Prymasa Stefana Wyszyńskiego,

– o spojrzeniu na krzyż z perspektywy stojącej pod Nim Matki Bolesnej,

– oraz artykuł „Błogosławiony wizjoner” – o zmarłym 150 lat temu bł. Edmundzie Bojanowskim.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Teresa Sobień, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…