1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec dla dorosłych i młodzieży codziennie o godz. 17:45, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy!

2. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Od poniedziałku, 4 października rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej, którą odmawiać będziemy w dni powszednie po różańcu o godz. 12:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

We wtorek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy – mistyczki nazywanej „sekretarką Bożego miłosierdzia”. O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W środę – O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

O godz. 17:00 Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, podczas której zostaną pobłogosławione różańce.

O godz. 18:30 Msza św. w intencji  członków Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

I czwartek miesiąca – O godz. 18:30 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie z nabożeństwem o święte i liczne powołania do służby Bożej.

5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium oraz obchodzić będziemy 21. Dzień Papieski. Przed kościołem tego dnia będą zbierane ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

6. W Dniu Papieskim 10 października o godz. 14:40 zapraszamy na maryjny koncert słowno-muzyczny w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej, która będzie następnie śpiewała na Mszy św. o godz. 15:00.

7. W poniedziałek 4 października zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18:30 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Podczas nabożeństwa będzie także egzorcyzmowana woda, olej i sól. Nabożeństwo poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym. 

8. Od wtorku, 5 października można rezerwować intencje mszalne na styczeń i luty 2022 roku. Serdecznie zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

9. W piątek 8.10. rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje o nazwie Seminarium Odnowy Wiary, które potrwają 8 tygodni. Spotkania będą się odbywać w piątki i będą się rozpoczynać od Mszy świętej o godz. 18:30. Podczas tego seminarium będzie możliwość wysłuchania cyklu katechez tematycznych oraz wzięcia udziału w szczególnych nabożeństwach wyboru Jezusa jako Pana i Zbawiciela, w modlitwie o uzdrowienie wewnętrzne oraz w modlitwie o napełnienie Duchem Świętym. Zapraszamy do udziału.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

– „Różaniec ich prowadził” – o modlitwie dla wszystkich,

– „Oddaję swoje serce, talenty i charyzmaty” oraz „Mam służyć jak Dobry Pasterz” – artykuły poświęcone nowemu Ordynariuszowi naszej Diecezji – biskupowi Krzysztofowi Włodarczykowi,

– „Potrzebowali nadziei i doświadczenia cudu” – o filmie „Fatima”, który właśnie trafia do kin.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Kazimiera Hoffmann

Anastazja Muzolf, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…