1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Z okazji Dnia Papieskiego zapraszamy do naszego Sanktuarium o godz. 14:40 na maryjny koncert słowno-muzyczny w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej, która następnie będzie śpiewała na Mszy św. o godz. 15:00.

2. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na różaniec: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, a dorosłych i młodzież codziennie o godz. 17:45.

3. Trwa nowenna do Matki Bożej Fatimskiej – dzisiaj po Mszy św. o godz. 9:30, a w poniedziałek i we wtorek po różańcu o godz. 12:00. W środę, 13 października zapraszamy wszystkich Parafian i Gości na ostatni w tym roku Dzień Fatimski. Program Dnia Fatimskiego:

 • Godz. 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • Godz. 7:00 Msza św.
 • Godz. 7:30 Różaniec tajemnice radosne
 • Godz. 12:00 Różaniec tajemnice światła
 • Godz. 14:30 Droga Krzyżowa
 • Godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • Godz. 16:30 Różaniec dla dzieci
 • Godz. 17:00 Msza św.
 • Godz. 17:45 Różaniec tajemnice bolesne
 • Godz. 18:30 Msza św. wg formularza z NMP z Fatimy i rozpoczęcie Adoracji Najświętszego Sakramentu
 • Godz. 20:00 Nabożeństwo maryjne (różaniec tajemnice chwalebne) zakończone Apelem Maryjnym i procesją światła. Na procesję wokół kościoła przynosimy świece. Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy i pokuty.   

4. W tym tygodniu:

We wtorek – przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu na którą bardzo serdecznie wszystkich Parafian zapraszamy. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 7:00 do godz. 17:00.

W środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana i Dzień Fatimski

W czwartek – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

W piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

W sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

W sobotę 16 października mija 43. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia pamiętajmy, by podziękować Panu Bogu za dar Osoby i Pontyfikatu Św. Jana Pawła II. O godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:

– rozmowę z abp. Stanisławem Gądeckim o synodzie, spotkaniu z papieżem i marzeniach o Kościele,

– jak opowiedzieć młodym o papieżu Polaku,

– o sytuacji rodzin po utracie dziecka,

A w dodatku diecezjalnym artykuł „Bądź nam pasterzem” – o uroczystościach kanonicznego objęcia Diecezji przez jej drugiego w historii Ordynariusza.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Grzegorz Miatkowski

Urszula Węgierska

Genowefa Szołowicz, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…