1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie o godz. 17:45, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańca prosimy wypisywać DRUKOWANYMI LITERAMI na wyłożonych drukach i składać je w zakrystii. Natomiast w biurze parafialnym są przyjmowane wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – święto św. Łukasza, Ewangelisty

We wtorek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki (37. rocznica męczeńskiej śmierci kapłana)

We wtorek 19 października zapraszamy chętnych na pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętych Polskich Braci Męczenników (ul. Popiełuszki 3). Wyjście o godz. 16:15 sprzed naszego Sanktuarium. O godz. 17:00 różaniec z rozważaniami bł. ks. Jerzego Popiełuszki, a o godz. 18:00 Msza św. z prośbą o rychłą kanonizację ks. Jerzego. Serdecznie zapraszamy na krótki pielgrzymi szlak. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Sławomir.

W środę – wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana

W piątek – uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa

W sobotę – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio

5. W przyszłą niedzielę przypadać będzie Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele. Taca przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– „Czemu służy powtarzanie słów?” – o modlitwie różańcowej,

– „Księdza Jerzego dojrzewanie do świętości” ,

– oraz co wpływa na decyzje o rodzicielstwie.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Edward Kuchciński

Elżbieta Janicka

Zbigniew Kieltyka

Ireneusz Sitkowski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…