1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na tacę na Papieskie Dzieła Misyjne.

2. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17:45, a dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16:30. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

3. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii można składać wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańcu o godz. 17:45. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

4. Spotkanie Ruchu Szensztackiego z s. Edytą odbędzie się we wtorek po Mszy św. o godz. 17:00.

5. W czwartek w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

6. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
1 listopada Msze św. sprawowane będą w naszym Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30.
W Dzień Zaduszny (2 listopada) Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30. W Dzień Zaduszny po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach Jubileuszowego 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, który potrwa od 6 do 14 listopada. Jako motto przyjęto słowa Stefana kard. Wyszyńskiego „Czas to miłość”. Program obchodów znajduje się na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz jest dostępny na stronie internetowej naszej diecezji.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:                    
– O modlitwie różańcowej – w jaki sposób pogodzić ze sobą tyle elementów, a przy tym zachować skupienie?;
– Co to znaczy dziś być misjonarzem?;
– O kondycji szkolnego systemu;
– oraz o przyczynach spadku powołań.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Kazimiera Henc

Gertruda Frankowska

Józef Poturalski

Franciszek Kujawa, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…