1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania. Niezliczona rzesza Świętych wspiera nasze wysiłki w osiągnięciu nieba. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszym Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:30 i 18:30. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00. Różaniec 1 listopada odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 taj. światła, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. bolesne, o godz. 12:00 taj. chwalebne i o godz. 17:45 różaniec wypominkowy taj. radosne.

2. We wtorek 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny)

Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30.

Po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy na procesję do czterech stacji w naszej świątyni z modlitwą za wszystkich bliskich zmarłych.

Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:00.

Różaniec w Dzień Zaduszny odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 taj. chwalebne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. radosne, o godz. 12:00 nabożeństwo ku czci św. O. Pio i różaniec taj. światła oraz o godz. 17:45 różaniec wspominkowy taj. bolesne.

3. W zakrystii można składać wymienianki jednorazowe za zmarłych, które odmawiać będziemy w miesiącu listopadzie podczas wieczornego różańca o godz. 17:45. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

4. W bieżącym roku, w obecnej sytuacji związanej z pandemią, przez cały listopad (a nie tylko w oktawie Wszystkich Świętych) będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Szczegóły w gablocie ogłoszeń i na stronie parafialnej.

5. W tym tygodniu:

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji.

W czwartek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa i I czwartek miesiąca.

 O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątek I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

W sobotę – I sobota miesiąca

O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem Wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

6. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

8. Zaproszenie Biskupa Bydgoskiego do uczestnictwa w obchodach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

   Drodzy Bydgoszczanie!

Z radością zapraszam Was do uczestnictwa w obchodach Jubileuszowego, czterdziestego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. Rok 2021 obfituje w różne ważne wydarzenia, w tym beatyfikację Stefana kard. Wyszyńskiego. Jako motto Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej przyjęto Jego słowa “Czas to miłość”. Nie ma dla człowieka większego szczęścia, jak to, którego źródłem jest miłość.

Bł. Stefan Kardynał Wyszyński zawarł w tych słowach program życia. Zapisane w programie wydarzenia kulturalne niech będą okazją do spotkania ludzi dobrej woli, do uczestnictwa w dyskusji, do refleksji i zamyśleń, których początkiem jest nasza troska o wspólne dobro.

Program Tygodnia Kultury jest dostępny na afiszach we wszystkich kościołach parafii bydgoskich i na stronie internetowej Diecezji Bydgoskiej. Można też zapoznać się z nim na portalu bydgoszcz.24.pl. Dziękuję każdemu, za zaangażowanie w organizację Jubileuszowego 40-tego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Wdzięczną modlitwą otaczam wspólnoty parafialne i duszpasterzy. Z serca wszystkim błogosławię.

+ Krzysztof WŁODARCZYK
    BISKUP BYDGOSKI

9. W ramach Tygodnia Kultury w piątek, 12 listopada zapraszamy o godz. 19:00 do naszego Sanktuarium na spotkanie z dr Wincentym Łaszewskim, autorem książki „Niewidzialna wojna. Siódme objawienie Fatimskie…”. Spotkanie nosi tytuł: „Walka szatana o rodzinę”.

10. Zachęcamy młodzież i studentów do wzięcia udziału w II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej „Pobudka!”, które odbędzie się w dniach 19-21 listopada w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy oraz w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na stronie www.mlodziez.bydgoszcz.pl

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” dołączony jest dodatek Modlitewnik na każdy dzień listopada i przeczytamy w nim m.in. o tym, czy mamy jeszcze coś do powiedzenia po naszej śmierci i jak Chrystus będzie nas sądził.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Tadeusz Przybyła

Justyna Bobak

Teresa Rachoń, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…