W sobotę 6 listopada o godz. 18:00 w Katedrze Bydgoskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa nastąpi inauguracja jubileuszowego 40. Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy pod hasłem „Czas to miłość”. Szczegółowy program wyłożony jest na folderach w kościele i wywieszony na afiszach. Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty programowej.

Czas to miłość, a zatem, odtąd inaczej pomyślimy o tym, czego z każdą sekundą nam ubywa. Błogosławiony Stefan Kardynał Wyszyński, którego stwierdzenie stało się inspiracją dla organizatorów 40 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, zawarł w tych słowach program życia na trudne czasy. W istocie dzisiaj szczególnie potrzeba miłości do tego, co wniosła tradycja chrześcijańska w świat ludzkich przeżyć, potrzeba zachwytu nad tym, co ukrywa się w dziełach inspirowanych wiarą w Chrystusa. Miłość powinna być wpisana w czas, jaki został nam wyznaczony, ale potrzebuje też formy, w której znajduje swój wyraz. Wydarzenia kulturalne tego tygodnia mogą być okazją do spotkania z tym, co jest wartością opartą na prawdzie, na uroku inspirowanym pięknem i tym, co jest przyczyną autentycznego dobra. Nie ma w życiu człowieka innego szczęścia, jak to, którego źródłem jest miłość.

40 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej potrwa od 6 do 14 listopada.

Szczegółowy program: http://diecezja.bydgoszcz.pl/wp-content/uploads/2021/10/PROGRAM.pdf

W ramach Tygodnia Kultury w piątek, 12 listopada zapraszamy o godz. 19:00 do naszego Sanktuarium na spotkanie z dr Wincentym Łaszewskim, autorem książki „Niewidzialna wojna. Siódme objawienie Fatimskie…”. Spotkanie nosi tytuł: „Walka szatana o rodzinę”.

Wincenty Łaszewski jest doktorem teologii, mariologiem, międzynarodowym autorytetem w temacie objawień, w szczególności związanych z fenomenem Fatimy.