1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. W związku z tym przed kościołem dzisiaj zbierane są ofiary na pomoc mieszkańcom Libanu. Przypada dziś także druga niedziela miesiąca, dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

2. W naszym kościele przez cały listopad codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17:45 polecamy naszych bliskich zmarłych. Wymienianki jednorazowe za zmarłych można składać w zakrystii. Natomiast w biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za naszych zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie różańcowej w każdy wtorek przez okres całego roku.

3. Dzisiaj o godz. 14:40 zapraszamy do naszej świątyni na Koncert Polski, w nim pieśni Chopina, Moniuszki, Karłowicza oraz poezja patriotyczna w wykonaniu Pani dr Doroty Spychalskiej, która następnie będzie śpiewała na Mszy św. o godz. 15:00.

4. W tym tygodniu:

We wtorek – po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu

W środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

W czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W piątek – wspomnienie bł. Salomei, dziewicy

W sobotę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

5. Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 21 listopada to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Po Mszy św. o godz. 12:30 podziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas – odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi.

6. W przyszłą niedzielę w związku z „Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. pomocy migrantom” odbędzie się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze tygodnika „Przewodnik Katolicki” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– o Światowym Dniu Ubogich, który dzisiaj obchodzimy,

– o śląskim księdzu Janie Macha, który już wkrótce będzie beatyfikowany. Został zabity za działalność konspiracyjną. Jednak istotą jego działań była pomoc innym.

– a w dodatku bydgoskim artykuł „Oto jestem” – o pierwszej wizycie Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w naszym Sanktuarium.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Ewa Kalisz

Ryszard Czapla

Anna Śmigiel

Czesław Nowak

Marek Draganek

Elżbieta Sopolińska, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…