W dniach 19-21 listopada br. w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Nowodworskiej i w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Grodzkiej odbędzie się II Forum Młodych Diecezji Bydgoskiej „Pobudka!”. Zachęcamy młodzież do udziału. Szczegóły na stronie: www.mlodziez.bydgoszcz.pl

Odezwa Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka

Kochani Młodzi!

Ojciec Święty Franciszek zaprosił nas do głębokiej refleksji. Rozpoczęte przed kilkoma tygodniami XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, po raz pierwszy w historii Kościoła, ma zmienioną formule. Dotąd synod był wydarzeniem gromadzącym głównie biskupów. Tym razem Papież zdecydował, by miał on wymiar szerszy, umożliwiający uczestnictwo w nim każdemu ochrzczonemu. Jego zasadniczym celem jest więc większe uczestnictwo wszystkich wiernych w kształtowaniu życia i misji Kościoła.

Bardzo cieszę się, że nie oglądacie się na innych, ale sami chcecie sprawiać, by Kościół był Waszym przyjaznym domem. W tym właśnie duchu serdecznie Was zapraszam do wzięcia udziału w organizowanym przez Waszych rówieśników i wychowawców II FORUM MŁODYCH DIECEZJI BYDGOSKIEJ ,POBUDKA!”, które odbędzie się w dniach 19-21 listopada br. w Zespole Szkół Katolickich Pomnik Jana Pawła II w Bydgoszczy oraz w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji. Razem z organizatorami wołam z całych sił: POBUDKA! Niech to wołanie dotrze do najdalszych zakątków naszej diecezji, by po czasie pandemicznej izolacji i związanego z nią duchowego UŚPIENIA, na nowo ROZBUDZIĆ w sobie Bożego ducha, który wskaże drogi ku Kościołowi jeszcze bardziej przyjaznemu Wam i waszym bliskim.

Bardzo się cieszę na spotkanie z Wami w tych dniach! Niech tego kulminacyjnym momentem będzie wspólnie przeżyta Eucharystia podczas Światowego Dnia Młodzieży w wymiarze diecezjalnym w bydgoskiej katedrze w niedzielę 21 listopada o godz. 12:30.

Drogi młody Przyjacielu!

Zabierz ze sobą swoich Przyjaciół, Rodziców i Kapłanów, abyśmy mogli przekonać się, jak piękne jest wspólne budowanie Kościoła.

Do zobaczenia na Forum!

Wasz Biskup:

+ Krzysztof Włodarczyk