1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzebę naszego Sanktuarium oraz do puszek  w ramach pomocy Kościołowi w Potrzebie składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj – w ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W łączności z Mszą św. o godz. 12:30 podziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas – odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa, Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi oraz odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiaj w związku z „Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. pomocy migrantom” odbywa się przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. „Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści  o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także  w postrzeganiu samych migrantów” – czytamy w Apelu.

4. W tym tygodniu:

W poniedziałek – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki muzyki kościelnej

We wtorek – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka

W środę – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy

W sobotę – wspomnienie NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W czasie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do soboty na Roraty o godz. 6:45.

6. Spotkanie młodzieży klas VII szkoły ponadpodstawowej, w czwartek 25 listopada po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej św. O. Pio.

7. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w kościele w sobotę 27 listopada o godz. 16:30. Msza Św. z błogosławieństwem medalików o godz. 17:00.

8. Zapraszamy dzieci, które pragną wykonać własnoręcznie wieniec adwentowy do salki w domu parafialnym w sobotę 27 listopada na godz. 11:00. Przygotowane wieńce przynosimy 28 listopada w niedzielę na Mszę Św. o godz. 11:00 w czasie której zostaną pobłogosławione.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– „Jezus, inny król” – o tym jak dziś rozumieć Jego królowanie?

– o dziesięciu zasadach konstruktywnej kłótni.

A w dodatku diecezjalnym artykuł „Moje umiłowane dzieci Boże!” – o ingresie nowego ordynariusza do Katedry Bydgoskiej.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Kazimiera Budziak

Andrzej Janicki

Kazimierz Bobak

Stanisław Romiej, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…