1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane od  poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji, które rozpoczniemy w sobotę 4 grudnia Mszą Św. o godz. 18:30. W niedzielę 5 grudnia nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas każdej Mszy Św. Bliższe szczegóły podamy za tydzień.

5. Po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na wieczór wigilijny i do życzeń świątecznych. Z naszej parafii nie został nikt upoważniony do roznoszenia opłatków po domach.

6. Zachęcamy Parafian do nabywania świec „Caritas” wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 8 zł. za małą świece, a za dużą 15 zł.

7. W tym tygodniu:

We wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła

W środę – O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji

W czwartek I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

W piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana i I piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotęI sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

8. Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

9. II Niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

11. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się we wtorek 7 grudnia o godz. 17:00. Próby generalne dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu bierzmowania odbędą się w środę i w piątek (1 i 3 grudnia) po Mszy św. wieczornej.

12. W biurze parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne za zmarłych na rok 2022 oraz intencje mszalne na styczeń i luty w godzinach rannych.

13. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE, które rozpoczną się w piątek 10 grudnia o godz. 17:00, a zakończą w niedzielę 12 grudnia o godz.13:00. Szczegółowe informacje na stronie internetowej.

14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem – Modlitewnikiem na każdy dzień grudnia przeczytamy m.in.:

– o Słowie na którym można budować nadzieję,

– o tym jak zaczęliśmy zatracać poczucie grzechu,

– oraz artykuł „Uzdrowienie zamiast potępienia” – o tym, że Kościół potępia aborcję, ale nie kobietę.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczył z naszej wspólnoty parafialnej:

Jerzy Balcerzak, którego ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…