Wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej zaprasza młodzież męską szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów na REKOLEKCJE POWOŁANIOWE.

Myślą przewodnią rekolekcji są słowa z ewangelii wg św. Jana: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego (J 1.38-39). Droga powołania rozpoczyna się od poznania Tego, który nas wzywa, od zbudowania z Nim relacji przyjaźni, która daje wewnętrzną siłę, by usłyszeń Boży głos i z odwagą odpowiedzieć Bogu TAK. Jak dziś mówić o powołaniu? Czy ten temat jest nadal aktualny? Jak rozeznać powołanie? – spróbujemy wspólnie znaleźć odpowiedź na te pytania. Będzie to szczególny czas spotkania z żywym Bogiem oraz okazja do tego, aby choć w małej części zobaczyć codzienne życie bydgoskiego kleryka. Nie zabraknie również świadectw osób, które odpowiedziały na wołanie Chrystusa w swoim życiu. Spotkanie rozpocznie się w piątek 10 grudnia o godz. 17.00, a zakończy obiadem w niedzielę 12 grudnia ok. godz. 13.00.

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Koszt całkowity wynosi 60 zł. Prosimy zabrać ze sobą: śpiwór, przybory toaletowe, ręcznik, strój sportowy, Pismo Święte, notatnik, długopis.

Po uprzednim zgłoszeniu wypełnione karty uczestnika rekolekcji (dostępne pod adresem: www.bydgoskieseminarium.pl) należy dostarczyć do 09 grudnia br. Z pojawiającymi się pytaniami można zwrócić się poprzez:
 pocztę elektroniczną na adres wsd@diecezja.bydgoszcz.pl oraz
 telefonicznie: tel. kom. 696 784 228 lub stacjonarny: 52 339 53 18 (od 7.00 do 15.00)