1. II Niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Witamy serdecznie ks. Rekolekcjonistę i życzymy Mu  by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo. Nauki rekolekcyjne dzisiaj głoszone są na każdej Mszy św.

W poniedziałek nauki głoszone będą na Mszy św. o godz. 9:00, 17:00 i 18:30, a we wtorek podczas Mszy św. o godz. 9:00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, aby lepiej przygotować się do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP i Świąt Bożego Narodzenia.

3. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

We wtorek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

We wtorek, 7 grudnia podczas Mszy św. o godz. 17:00 Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.Pamiętajmy w modlitwie o bierzmowanych. We wtorek nie będzie Mszy św. o godz. 18:30! Różaniec wypominkowy za zmarłych wyjątkowo 7 grudnia o godz. 15:45!

W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, 29 rocznica istnienia naszej parafii oraz czwarta rocznica konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Diecezjalnego Sanktuarium. Z wdzięcznością wspominamy wszystkich, którzy swoją pracą, materialnym wsparciem i modlitwą przyczynili się do powstania tej Świątyni.

Program dnia:

  • Godz. 6:00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  • Msze św. sprawowane będą o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 taj. radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. światła, o godz. 12:00 taj. chwalebne oraz po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego taj. bolesne.
  • Godz. 12:00 – 13:00 to czas Łaski. Matka Boża, objawiając się 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu“. Wszystkich Parafian na modlitwę w „Godzinę Łaski” serdecznie zapraszamy!
  • O godz. 15:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i różaniec taj. bolesne w kaplicy domu parafialnego
  • Godz. 17:00 koncert Orkiestry Victoria z Warszawy
  • O godz. 18:00 Msza św. dziękczynna w czwartą rocznicę konsekracji naszej Świątyni i podniesienia do godności Sanktuarium oraz w 30. rocznicę powstania Radia Maryja. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk i transmitowana będzie przez Radio Maryja i i Tv Trwam. Modlitwę poprzedzi koncert. Serdecznie zapraszamy!

W piątek – wspomnienie NMP Loretańskiej

5. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratniej od poniedziałek do soboty o godz. 6:45. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami. 8 grudnia z racji Uroczystości nie będzie rorat.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zapraszamy dzieci z figurkami Dzieciątka Jezus, które zostaną pobłogosławione.

7. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku w naszym Sanktuarium okazja do spowiedzi św. w ramach stałego konfesjonału od godz. 16:00 do 17:00.Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, kiedy to kolejki są największe, a sakrament pojednania staje się formalnością. Zadbajmy o dobrą spowiedź podczas Adwentu.

8. Dziś po każdej Mszy Św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

9. Zachęcamy Parafian do nabywania świec „Caritas” wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 8 zł. za małą świece, a za dużą 15 zł.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Teresa Błaszkiewicz

Sabina Ciechanowska

Adam Jańczak, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…