1. Za złożone ofiary do puszek w zeszłym tygodniu na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i pięknego przeżycia Uroczystości 30-lecia powstania Radia Maryja i 29-tej rocznicy powstania naszej Parafii oraz 4-tej rocznicy jej konsekracji i podniesienia do godności Sanktuarium. Niech Bóg wynagrodzi wszelkie zaangażowanie i poświęcony czas, a Matka Boża otacza swoją opieką.

3. Dobiega połowa Adwentu. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Spowiedź dzisiaj i w przyszłą niedzielę podczas każdej Mszy św. Szczególnie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania  podczas Mszy św. roratniej oraz podczas dyżuru kapłana w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę!

4. Przypominamy, że Roraty odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 6:45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci z rodzicami, młodzież oraz dorosłych.

5. W czwartek rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus, którą odmawiać będziemy wspólnie w dni powszednie podczas Mszy św. roratniej, a w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00.

6. Po każdej Mszy Św. w pomieszczeniu przy zakrystii można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

7. Zachęcamy Parafian do nabywania świec „Caritas” wspierających Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Ofiara wynosi 8 zł. za małą świece, a za dużą 15 zł.

8. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy

We wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

W czwartek – o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu

W piątek – przypadnie 85. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu. 

9. Od wtorku, 14 grudnia w biurze parafialnym będą przyjmowane intencje mszalne na I półrocze 2022 roku. Przypominamy, że biuro parafialne czynne we wtorki i w czwartki 8-9, a w środy w piątki 17:00-18:00. Do biura parafialnego wchodzimy pojedynczo w maseczkach, a przed wejściem do biura prosimy o dezynfekcję rąk.

10. W Bydgoszczy przy ulicy Farnej 8, od ponad 3 lat działa Centrum Nowe Życie, zajmujące się przyczynowym leczeniem niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii. Dzięki centrum na świat przyszło już ponad 60 dzieci. Większości tym parom nie dawano nadziei na naturalne poczęcie, proponując in-vitro. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeń oraz na www.nowe-zycie.pl

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– o wprowadzeniu relikwii krwi bł. Stefana kard. Wyszyńskiego w parafii MB Ostrobramskiej,

– dlaczego młodzi tak szybko rezygnują z wiary?,

– oraz o dziesięciu filarach zdrowia emocjonalnego.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Zdzisława Hoffmann

Krystyna Palacz

Zbigniew Daszkiewicz, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…