1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzebę naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Kończy się Adwent. Wykorzystajmy ten czas oczekiwania na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź i wzajemne przebaczenie. Okazja do przedświątecznej spowiedzi w naszym Sanktuarium dzisiaj podczas każdej Mszy św., od poniedziałku do czwartku szczególnie zachęcamy podczas Mszy św. roratniej i dyżuru kapłana w ramach stałego konfesjonału od 16:00-17:30, a w piątek (w Wigilię) tylko rano 7:00-8:00. W PIERWSZY DZIEŃ ŚWIĄT NIE SPOWIADAMY!!!

3. Do czwartku włącznie roraty o godz. 6:45. Zapraszamy na nowennę do Dzieciątka Jezus dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00, od poniedziałku do czwartku na Mszy św. roratniej, a w piątek na Mszy św. o godz. 7:00.

4. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju z miejsca narodzenia Chrystusa w Betlejem. Światło betlejemskie umieszczone na stoliku przed ołtarzem będzie można zabrać do swoich domów, aby świeciło podczas Wieczerzy Wigilijnej i Świąt w naszych rodzinach.

5. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” wspierające Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom można nabyć po każdej Mszy św. w zakrystii. W Wigilię nie będzie możliwości nabycia opłatków!

6. W tym tygodniu:

W czwartek O godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia

Przypominamy, aby w tym dniu zachować wstrzemięźliwość od napojów alkoholowych i tradycyjnie od pokarmów mięsnych, by ten dzień był dla nas szczególnym czasem spotkania w duchu jedności, miłości i trzeźwości.  

Msza św. w Wigilię sprawowana będzie o godz. 7:00.

Spowiedź św. w Wigilię tylko rano 7:00-8:00.

W Wigilię Biuro Parafialne będzie nieczynne.

Różaniec odmawiany będzie o godz. 6:30 – tajemnice chwalebne, po Mszy św. o godz. 7:00 tajemnice radosne, o godz. 12:00 w domu parafialnym tajemnice światła i o godz. 23:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec – tajemnice bolesne.

O północy zapraszamy Parafian i Gości na Uroczystą Pasterkę. Taca z Pasterki na Fundusz Ochrony Życia.

W sobotę (25.12.) Uroczystość Narodzenia Pańskiego

W niedzielę (26.12.) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – podczas Mszy św. o godz. 9:30, 11:00, 12:30 i 15:00 nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkich małżonków, a zwłaszcza obchodzących swoje jubileusze i rocznice. Taca w przyszłą niedzielę na uczelnie katolickie.

Msze św. 25.12. i 26.12. według porządku niedzielnego.

7. Informujemy Parafian, że tegoroczna wizyta duszpasterska (kolęda) podobnie jak w roku ubiegłym odbędzie się tylko na indywidualne zaproszenie zainteresowanych. Chętne osoby, które chciałyby przyjąć kolędę prosimy zgłaszać w zakrystii. Po Nowym Roku będą również odprawiane Msze św. o godz. 17:00 w intencji Parafian-Mieszkańców poszczególnych ulic. Szczegółowy terminarz Mszy św. podamy w przyszłą niedzielę oraz umieścimy na stronie internetowej.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in.:
– „Polak katolik” – o tym czy Polacy są jeszcze katolikami;
– „Władza i uczestnictwo” – o tym czym jest Synod do którego zaprosił nas papież Franciszek.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Lidia Gackowska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…