1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Zakończyliśmy czas odwiedzin duszpasterskich – kolędę. Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólną modlitwę i za złożone ofiary. Za każde okazane dobro pragniemy powiedzieć każdemu „Bóg zapłać!”.

3. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie Siostry Nazaretanki z Warszawy, które dzielą się charyzmatem Św. Rodziny. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia publikacji, z których środki przeznaczone będą na działalność ewangelizacją sióstr.

4. Dzisiaj o godz. 18:30 Msza św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego, opata

W środę – wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa

W piątek – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

6. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzić będziemy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy parafii NMP z Góry Karmel zaprasza dziś na ekumeniczne kolędowanie o godz. 15:00, na które to zaproszeni zostali duchowni z bydgoskich Kościołów chrześcijańskich.

7. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę,  22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio.

9. W przyszłą niedzielę członkowie Zakonu św. Łazarza, po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza, które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt kalendarza-cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcamy do wsparcia.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. artykuły:

– „Cuda się dzieją” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– „Pragnijmy, szukajmy, adorujmy” – z nauczania papieskiego,

– oraz po co nam spowiedź i dlaczego mam spowiadać się przed księdzem?

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Eugenia Zielińska

Urszula Pigłas, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…