1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

We wtorek – O godz. 18:30 Msza św. w intencjach Apostolstwa Dobrej Śmierci

W środę (2 lutego) – święto Ofiarowania Pańskiego (w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Niech nie zabraknie też wsparcia materialnego dla klasztorów klauzurowych – przed kościołem w środę zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
Program dnia:

  • Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6:10.
  • Msze św. z błogosławieństwem świec o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 17:00 i 18:30.
    Świece trzyma się zapalone podczas ich błogosławieństwa oraz podczas Ewangelii i Modlitwy Eucharystycznej (do końca doksologii: „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie…”).
  • O godz. 17:00 zostaną poświęcone świece dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  • O godz. 18:30 Msza św. w intencji próśb i podziękowań przez wstawiennictwo Św. Józefa osób modlących się w kaplicy Wieczystej Adoracji
  • Różaniec odmawiany będzie po Mszy św. o godz. 6:30 – tajemnice radosne, po Mszy św. o godz. 8:00 taj. światła, o godz. 12:00 taj. bolesne, o godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i o godz. 18:00 taj. chwalebne.

W czwartek – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, który uważany jest za patrona chorych na gardło. Po każdej Mszy św. udzielać będziemy błogosławieństwa chorym na gardło.

I czwartek miesiąca. O godz. 18:30 Msza św. ku czci Chrystusa Wieczystego Kapłana z nabożeństwem o święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W piątekI piątek miesiąca

  • Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży od godz. 16:00, dla starszych podczas każdej Mszy św.
  • Po Mszy św. o godz. 18:30 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
  • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Nowych chorych i osoby starsze, którzy chcieliby odwiedzin kapłana można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W sobotę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy, która czczona jest jako patronka domu, chroniąc przed pożarem oraz od innych kataklizmów. Po  Mszy św. o godz. 7:00 i 17:00 odbędzie się poświęcenie chleba ku czci św. Agaty.

I sobota miesiąca. O godz. 12:00 Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. w intencji Matek i Ojców żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej, a po Eucharystii comiesięczne spotkanie.

3. Wzorem lat ubiegłych przeprowadzona będzie w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery, telefony). Zbiórka odbędzie się na podwórzu przy plebanii 17 lutego (w czwartek) do godz. 13:00. Przychody przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Zapraszamy do włączenia się w to szlachetne dzieło.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” jest dołączony dodatek: Modlitewnik 5 minut z Bogiem na miesiąc luty. Przeczytamy w nim m.in. artykuły:

– po co nam dzisiaj życie konsekrowane,

– o malejącym poczuciu związku z lokalną parafią,

– oraz czy praca musi być pasją.

5. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Maciej Klimkiewicz

Dorota Koczorowska

Tadeusz Czaplicki, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…