1. Za złożone w zeszłym tygodniu ofiary na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Składamy podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na rzecz polskich misjonarzy.

3. W tym tygodniu:

We wtorek – obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

O godz. 18:30 Msza Św. w intencjach czcicieli Św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

4. Noc Walki Duchowej o Błogosławieństwo dla Polski odbędzie się z 26 na 27 lutego w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej Wszechprzewodniczki Łask w Niepokalanowie, a modlitewny zryw będzie odbywał się jednocześnie w różnych miejscach Polski oraz poza granicami naszej ojczyzny. Nasze Sanktuarium również włącza się w tę akcję modlitewną, która trwać będzie od godz. 21:00 w sobotę do 5:00 rano w niedzielę. Zaczynamy APELEM JASNOGÓRSKIM o godz. 21:00. W programie m.in. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Akt zawierzenia Polski i siebie samych Niepokalanemu Sercu NMP, różaniec za Ojczyznę, Litania do św. Andrzeja Boboli oraz Litania Narodu Polskiego, modlitwa za Ojczyznę do Św. Jana Pawła II. O godz. 24.00 SPRAWOWANA BĘDZIE MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI OJCZYZNY! Modlitewne spotkanie zakończymy uroczystym odśpiewaniem TE DEUM – CIEBIE BOGA WYSŁAWIAMY. Serdecznie zapraszamy, aby włączyć się w tę modlitwę o błogosławieństwo dla Polski przez wstawiennictwo Świętego Andrzeja Boboli, którego relikwie będą z nami podczas nocnego czuwania.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać:

– „Kłopot z miłowaniem nieprzyjaciół” – rozważanie Liturgii Słowa,

– O pierwszym telewizyjnym wywiadzie na żywo papieża Franciszka,

– „Gdy spowiednik nie rozumie lub rani” – o sakramencie spowiedzi.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli z naszej wspólnoty parafialnej:

Władysław Tadeja
Genowefa Dawidowicz
Daniela Mazur
Romualda Cieślak
Ryszard Mikołajewski
Bronisław Wiśniewski, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Pani