1. Za złożone ofiary na hospicja diecezjalne oraz na pomoc dla Ukrainy składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16:30 dla dzieci i o godz. 17:30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

3. Dzisiaj w naszej Parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne (nauki głoszone podczas każdej Mszy Św.). Witamy serdecznie Ojca Rekolekcjonistę i życzymy Mu by głoszone Słowo Boże trafiło do wszystkich Parafian z naszej wspólnoty, by było to owocne żniwo i pomogło nam w przygotowaniu do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych Msze Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 9:00, 17:00 i 18:30.

4. Dzisiaj o godz. 15:00 Msza Św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

5. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii. Zwrot kartek jest zewnętrznym dowodem naszej wiary i jest konieczny przy wystawianiu różnego rodzaju zaświadczeń. Kartki należy oddawać przy konfesjonale; względnie ministrantowi przy Komunii Św.

6. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy.

7. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium.

8. Trwa nowenna za kapłanów i o nowe powołania za przyczyną Św. Andrzeja Boboli (3-11 marca). Zapraszamy do wspólnej modlitwy w łączności z wieczorną Mszą Św.

9. Zapraszamy uczniów klas ósmych szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania w czwartek 10.03. o godz. 19:00. Spotkanie odbędzie się w kościele. 

10. Spotkanie dla rodziców ministrantów w piątek po wieczornej Mszy Św. w dolnej salce domu parafialnego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Nieunikniona konfrontacja” i „Błogosławiony czas” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– O życiu w Kijowie kilka godzin po wybuchu wojny oraz o tym jak pomagać uchodźcom z Ukrainy,

– „Trzymając w ręku krzyż” – o treści i znaczeniu Krzyża.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły z naszej wspólnoty parafialnej:

Halina Porazińska

Mieczysława Sobolewska

Danuta Błaszczyk, które ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…