1. Jak co roku II Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Ad GentesDzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie już ofiary dziś składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na wsparcie dzieł ewangelizacyjnych, edukacyjnych, medycznych i charytatywnych prowadzonych na misjach.

2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

3. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:30, a dorosłych i młodzież o godz. 17:30.  Drogę Krzyżową o godz. 17:30 poprowadzi młodzież naszego dekanatu. W swojej modlitwie będziemy polecać wszystkie nasze intencje, a szczególnie kwestię pokoju na świecie.

4. Wzorem lat ubiegłych uprzejmie prosimy Parafian o nie kupowanie kwiatów do Grobu Pańskiego, lecz złożenie ofiary do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem w celu ujednolicenia wystroju Grobu.

5. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii. Kartki oddajemy kapłanowi przy konfesjonale po spowiedzi św.; względnie ministrantowi przy Komunii Św. Kartek tych nie podrzucamy do konfesjonału i nie oddajemy na tacę!

6. W poniedziałek, 14 marca po Mszy św. wieczornej w kościele zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

7. W środę, 16 marca o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i Telewizji Trwam. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci św. Marii Goretti o przebaczeniu.

8.  W sobotę, 19 marca, przypada Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci.

9. Od Środy Popielcowej aż do Niedzieli Palmowej w kolejne dni Wielkiego Postu trwa w naszej Diecezji pielgrzymka wielkopostna do kościołów stacyjnych. Informujemy, że w sobotę, 26 marca nasze Sanktuarium będzie kościołem stacyjnym. Jest to szczególny dzień, w którym można do naszego kościoła pielgrzymować, korzystać ze spowiedzi św., adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństw i Mszy św. „Przewodnikiem” naszych bydgoskich „stacji” jest współpatron diecezji Błogosławiony Michał Kozal, Biskup i Męczennik, którego relikwie będą nam w tym dniu towarzyszyły. Szczegółowy plan podamy za tydzień.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.:

– „Wędrówka ku przemianie” – rozważanie dzisiejszej Liturgii Słowa,

– „Zwyciężają ci, którzy kochają” – rozmowę z abp. Henrykiem Muszyńskim,

– Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Alicja Piestrzyńska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…