1. Za złożone ofiary w zeszłym tygodniu na tacę na potrzeby naszego Sanktuarium oraz do puszek na Misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes” składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Zapraszamy na nabożeństwa Pasyjne. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16:30 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki na nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dzieci o godz. 16:30, a dorosłych i młodzież o 17:30.

3. Kartki do Komunii Wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w zakrystii.

4. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 

5. W tym tygodniu:

W środę – o godz. 18:30 Msza św. w intencjach czcicieli św. O. Pio, a po Eucharystii nabożeństwo ku czci Świętego stygmatyka.

W piątek, 25 marca – UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. o godz. 18:30 będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcamy, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne. W piątek zapraszamy na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 18:30. Podczas nabożeństwa będzie również egzorcyzmowanie wody, soli i oleju do użytku domowego.

W sobotę, 26 marca nasze Sanktuarium będzie kościołem stacyjnym. Jest to szczególny dzień, w którym można do naszego kościoła pielgrzymować, korzystać ze spowiedzi św., adoracji Najświętszego Sakramentu, nabożeństw i Mszy św. „Przewodnikiem” naszych bydgoskich „stacji” jest współpatron diecezji Błogosławiony Michał Kozal, Biskup i Męczennik, którego relikwie będą nam w tym dniu towarzyszyły. Plan dnia przedstawia się następująco:

 • 6:30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
 • 7:00 Msza św., modlitwa za wstawiennictwem bł. Michała Kozala, wystawienie Najświętszego Sakramentu (różaniec i adoracja indywidualna)
 • 7:30 Różaniec tajemnice światła
 • 7:00-8:00 Okazja do sakramentu pokuty i pojednania
 • 8:30-10:30 Pierwsza spowiedź dzieci pierwszokomunijnych
 • 10:30-12:00 Uroczystości legionowe „Acies” – Modlitwy wstępne i Msza św.
 • 12:00 Anioł Pański i uroczysta Msza Św. w intencji powołań. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do bł. Michała Kozala, modlitwa o powołania i różaniec tajemnice bolesne
 • 12:00-13:00 Okazja do sakramentu pokuty i pojednania
 • 14:30 „Kozalowa” Droga Krzyżowa w int. dusz czyśćcowych
 • 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja indywidualna
 • 17:00 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem bł. Michała Kozala
 • 18:00 Różaniec tajemnice chwalebne
 • 18:30 Msza św. i modlitwa za wstawiennictwem bł. Michała Kozala. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna
 • 16:00-19:00 Okazja do sakramentu pokuty i pojednania (przerwa od 18:00-18:30)
 • 20:30 Różaniec tajemnice radosne
 • 21:00 Apel Jasnogórski, procesja światła i zakończenie (na procesję wokół kościoła przynosimy świece).

6. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne na miesiąc kwiecień w dni powszednie. Zapraszamy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej (we wtorki i w czwartki 8:00-9:00, a w środy i w piątki 17:00-18:00).

7. W czwartek 24.03. o godz. 19:00 w salce O. Pio odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania (klasy 8).

W niedzielę 27.03. po Mszy świętej o godz. 12:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. 

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” z dodatkiem naszej Diecezji przeczytamy m.in. artykuły:

– O tym, że Bóg jest po stronie życia, a nie śmierci; pokoju, a nie wojny; miłości, a nie nienawiści,

– „Człowiek w obliczu traumy” – jakie są jej skutki i czy można sobie z nią poradzić?,

– oraz z cyklu rozważań na Wielki Post: „Oto Matka twoja”.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Krystyna Gorel, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…