1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:30, a w piątek na Drogę Krzyżową: o godz. 16:30 dzieci oraz o godz. 17:30 młodzież i dorosłych.

2. Kartki do spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej można odbierać po każdej Mszy św. w pomieszczeniu przy zakrystii.

3. Do skarbonki wyłożonej na stoliku przed ołtarzem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego celem ujednolicenia wystroju. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!       

4. Zachęcamy i zapraszamy do trwania przed Najświętszym Sakramentem, aby uprosić łaskę dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Przypominamy, że w kaplicy domu parafialnego trwa każdego dnia (w dzień i w nocy) całodobowa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach stałego konfesjonału od poniedziałku do piątku od godz. 16:00 do 17:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment (długie kolejki w ostatniej chwili nie sprzyjają dobrej spowiedzi)!

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i sobota miesiąca.

  • W piątek o godz. 18:30 Msza Św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 12:00 Msza Św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Kapłani poinformują chorych telefonicznie o terminie odwiedzin z posługą sakramentalną. Będzie to już wizyta przedświąteczna. Dlatego nowych chętnych jak i chorych tzw. jednorazowych prosimy zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym do środy włącznie.   

6. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza Św. w intencji Matek i Ojców Żywego Różańca i Rycerstwa Niepokalanej.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W  „Przewodniku Katolickim” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień kwietnia i przeczytamy w nim m.in.:

– O dialogu Rzymu z Moskwą,

– Jak bronić się przed dezinformacją?

– oraz jak wzmocnić wiarę nastolatka we własne możliwości.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła z naszej wspólnoty parafialnej:

Barbara Kwiatkowska, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu.
Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…